Bydlení, které produkuje dvakrát více energie, než kolik samo spotřebuje

Vítěz soutěže Solar Decathlon udává možný směr bydlení nového tisíciletí a v době rostoucích cen za elektřinu by jistě byl pro každou domácnost vítanou změnou. Nahlédněte do dnešního článku o projektu nesoucí samolepku „Made in Germany“.

projekt ekologický
Zdroj: cni.com

Projekt německých studentů

Za tímto projektem z roku 2009 stojí tým studentů Technické univerzity Darmstadt v Německu. V tomto eko-projektu dostal přednost nekonformní styl před tradiční německou architekturou s cílem navrhnout jednopatrový nízkoenergetický nebo energeticky nezávislý dům.

Výsledkem je izolovaný dům ve tvaru kostky, jehož povrch je z 90% pokryt solárními panely. Díky tomu se z klasické budovy stává energeticky nezávislé-zelené bydlení, které nejen šetří přírodu, ale také naší kapsu a dokáže vyprodukovat až 200% energie, která je potřebná na provoz budovy. Některá okna jsou pokryta solárními panely, po jejichž pootočení připomínají spíše žábry, které napomáhají regulovat teplotu v domě.

Pokud by studenti (nyní už absolventi) Technické univerzity Darmstadt navíc spolupracovali s někým, kdo se specializuje na eko-efektivní vynakládání s pitnými zdroji, mohli by jít příkladem současným trendům ve stavebnictví a pomoci tak zhoršujícím se ekologickým podmínkám na Zemi.

Zajímá vás výstavba bydlení, které je minimálně energeticky závislé? Podívejte se na skořepinové tvárnice, konkrétně na zdící systém BEST UNIKA, který pomáhá šetřit náklady na samotnou hrubou stavbu domu a na následné vytápění.