Industriální osvětlení

Industriální styl je u nás poměrnou novinkou, avšak v zahraničí si získal již celou řadu příznivců. Jedná se o tak trochu neobyčejný styl, kdy je interiér laděn tak, aby co nejvíce detaily připomínat vnitřek tovární budovy minulého století. Ačkoliv takto si to možná nedovedete představit, jistě se necháte zlákat fotografiemi v článku, na kterých vám představíme osvětlení v tomto atraktivním stylu.

mesh-lantern-chandelier-industrial-lights-600x600
Zdroj: home-designing.com

Obyčejné, ale přesto unikátní

Snad právě proto, že si lidé málokdy dovedli představit, že by jejich interiér obsahoval doplňky z prostředí továrny, dostal se industriální styl na výsluní tak snadno a přímo raketově. Často opomíjené průmyslové osvětlení totiž do konceptu moderních domácností zrovna dvakrát nezapadalo, ale právě to bylo jistě popudem k tomu, aby se vyzkoušelo, jak budou takové předměty slušet obyčejné domácnosti. A světe div se – začaly se dít zázraky. Obliba industriální stylu je čím dál větší, čemuž moc designérů nevěřilo.

row-of-cage-lights-industrial-light-bulbs-600x400

Nebojte se experimentovat

Oblibu tohoto stylu lze připisovat především jeho unikátnosti, s jakou se nám dostává do interiérů. Je však potřeba, aby se člověk nebál experimentovat, a osvětlení, které mu na první pohled možná připadá trochu nevhodné do domácnosti, přeci jen vyzkoušel a nechal se překvapit tím, jaký bude výsledný dojem. Ten totiž většinou velmi překvapí, což je právě na tomto stylu tak skvělé.

pendant-steel-lights-industrial-style-lighting-600x600industrial-style-pulley-pendants-600x650string-industrial-lighting-pendant-600x600cage-fan-industrial-hanging-lights-600x540pulley-lamp-wall-warehouse-lighting-600x600ceiling-bound-outdoor-industrial-lighting-600x588
Zdroj: home-designing.com