Jak si zařídit malý byt

Ať už jdou vaše důvody pro bydlení v menším bytě jakékoliv, jisté je, že při jeho zařizování musíte brát ohled na to, že nemáte moc prostor, kam umístit nábytek a další věci. Přesto ale lze i v malém bytě bydlet vkusně a útulně a my vám dnes prozradíme, jak na to, abyste jej správně vybavili a cítili se v něm skvěle.

byt
Zdroj: home-designing.com

Méně je někdy více

Aby byt vypadat alespoň opticky větší, než ve skutečnosti je, vyhněte se barevným stěnám a dejte raději přednost čistě bílé barvě, případně velmi světlým odstínům barev ostatních. Interiér tak bude vypadat větší a prostornější a navíc na něm dobře vyniknout různé dekorační doplňky, které jednotlivým místnostem dopřejete. Nepřehánějte to ale s nimi a mějte na paměti, že čím méně dekorací v interiéru budete mít, tím bude váš byt vypadat atraktivněji, protože překombinování mnoha stylů zrovna trendy není.

byt

Nábytek vybírejte s rozumem

Pokud váš byt zatím není vybavený a vy teprve plánujete zakoupení nábytku, nejprve udělejte průzkum trhu a podívejte se na možnosti, které nabízí pro menší prostory. Patří sem například sklápěcí stolky, které pomohou ušetřit místo, vestavěné skříně a dokonce i sklápěcí postel. Poznejte zkrátka takové šikovné kousky nábytku, které kromě toho, že skvěle vypadají, pomáhají s úsporou místa. Pokud se vám podaří je šikovně nakombinovat, uvidíte, kolik volného místa vám v interiéru ještě zbude navíc.

byt

byt

byt

byt

byt

byt

byt
Zdroj: home-designing.com