Minimalistická vila v italských Alpách

Dnes navštívíme půvabnou vilu v italských Alpách, který se vystaveny v minimalistickém stylu, který je nyní mezi architekty velmi populární. Toho využil architekt Camillo Botticini, který vilu situoval do horského průsmyku v Lumezzane v Itálie. Že se jednalo o velmi chytrý tah, se můžete již přesvědčit sami.

architecture-modern-residence5
Zdroj: reshome.com

V souznění s přírodou

Umístění vily poskytuje majitelům přímo dokonalé scenérie, které hned tak někdo ze svého domu nemá. Díky použití minimalistického stylu vila působí velmi elegantně a díky velkým prosklených plochám nabízí pohled na okolní přírodu hned z několika stran. Sídlo na takovémto místě je skutečnou oázou klidu, jelikož se nachází dále od civilizace. To ale rozhodně neznamená, že by vila neposkytovala potřebný komfort v podobě elektroinstalace a podobně.

modern-residence-53

Minimalismus zvenku u zevnitř

Samotný je dům je zhotoven z oxidované mědi a dřeva a zaujme především svým vzhledem a netradičním tvarem. Je zasazen do přírody tak, aby jeho nepravidelný půdorys ve tvaru písmene C dokonale zapadal do okolí a nijak je nenarušoval. Interiér vily je velmi moderní a disponuje minimalistickým nábytkem, aby nebyl narušen celkový styl tohoto sídla v horách, které si musí zamilovat každý návštěvník. Vila je velmi prostorná a nabízí tři velké samostatné pokoje. Díky velkým oknům je uvnitř budovy zajištěn i dostatek denního světla.

modern-residence-86modern-residence-113modern-residence-122modern-residence-141modern-residence-152modern-residence-64
Zdroj: reshome.com