Rezidence .142 Radlická: Výstavba zahájena!

Pokud jste do dnešního dne otáleli s koupí ideálního bytu, už nemusíte. Na Radlické roste developerský projekt, který je jedinečný v mnoha směrech. Na první pohled vás ohromí netradiční vzhled budovy, pak ale vidíte interiér bytu a víte, že tohle je to místo, kde chcete bydlet.

Luxusní byt na Praze 5
Foto: 142praha.cz

Luxusní byty
Luxusní bydlení v Praze nemusí být drahé. Přesvědčí vás o tom i rezidence .142 Radlická ve vnějším centru. Tyto luxusní byty na Praze 5 jsou od středu města vzdálené 10 minut a přesto s parkem za domem. Luxusní terasovité apartmány, jen pár metrů od Dívčích hradů a Prokopského údolí, si doslova zamilujete. Výrazný jižní svah, do kterého je celý dům situován, dovoluje jeho rafinované splynutí s okolím. Díky konceptu zapuštění celé budovy do terénu je možné, aby byl hlavní vstup umístěn do ulice, a přitom v horní polovině umožňoval přístup do klidné části Malvazinek. Rodiny s dětmi ocení právě blízkost zeleně, cyklostezky a večer pak pohodu na velké terase s výhledem na romantickou Prahu. Z 35 bytů na ploše přes 3000 m2 si vybere opravdu každý. Kromě luxusních apartmánů s rozlehlými terasami jsou v nabídce i menší byty. Velká francouzská okna umožňují dostatečnou prosluněnost. Výhodou je pak i vlastní garážové stání a ke každému bytu sklep.

Luxusní byty v Praze
Foto: 142praha.cz

Nízké provozní náklady = luxus na druhou
Takto přepychové bydlení ale nemusí být drahé ani na svůj provoz. Náklady na energie se neustále zvyšují, a proto bychom měli vybírat pouze novostavby v zeleném standardu. Od roku 2013 je naštěstí v platnosti zákon, podle kterého všechny nové stavby musí být opatřeny průkazem energetické náročnosti budovy. Takový štítek je podobný, jaký znáte například z bílé techniky a domácích spotřebičů. U staveb ale znázorňuje spotřebu energie na metr čtvereční obytné plochy. Vybírejte tedy takové byty, které jsou v budově alespoň s energetickou třídou B, což značí spotřebu kolem 75 kWh za rok. Budova na Radlické je opatřena tepelnou izolací s odvětrávanou mezerou, která plní i zvukově izolační funkci. Investice se tedy, díky úsporám na vytápění a ohřevu vody, zhodnocuje rychleji. Bonusem je i nízký dopad na životní prostředí.

Pamatujte, že vaše vysněná rezidence nemusí být drahá a přesto v dobré lokalitě. Neotálejte však s výběrem dlouho. Seriózní developer vám na byt udělá rezervaci a vy si vše můžete v klidu promyslet. Zajímejte se i o bonusy a slevy při včasném nákupu, můžete tak ušetřit nemalé peníze.