Bavlněné povlečení versus krepové

Dáváte přednost hladké bavlněné klasice nebo jste si oblíbili bavlněný krep? Oba tyto druhy povlečení mají své zastánce i odpůrce.

bavlněné povlečeníFoto: pinterest.com

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Srovnáme si spolu jejich výhody i nevýhody. A nakonec přece jen zjistíme, že tyto dva druhy bavlněného povlečení zůstanou zaslouženými stálicemi ve stále se rozšiřující nabídce moderních i klasických materiálů.

Máte raději hladké bavlněné povlečení?

Hladké bavlněné povlečení si drží stále své pevné místo v oblíbenosti. Jeho cena je i v dnešní době přijatelná, je příjemné pro dotek našeho těla, je prodyšné a savé. Toto hebké a měkkoučké povlečení má spoustu zastánců, kteří by jej nevyměnili za žádné jiné. Hladká bavlna je materiálem, který nikdy nezestárne. Dají mu přednost všichni, kteří milují jeho jemnost. Jedinou nevýhodou je, že toto povlečení je nutno žehlit.

Dáváte přednost krepu?

Vybrali jste si Krepové povlečení? Pro jeho snadnější údržbu, protože se nemusí žehlit, má tento druh materiálu své místo jisté ve spoustě ložnicích. Na druhou stranu není krep se svou zvrásněnou strukturou tolik příjemný pro pokožku mnoha z nás. Toto povlečení je savé a prodyšné stejně jako povlečení z hladké bavlny.

Svou postel můžete mít povlečenu v bavlněném krepu ze 100% bavlny nebo také ze 100% polyesteru, mikrovlákna, tzv. mikrokrepu. Tento materiál se stejně jako jeho bavlněný předchůdce nemusí žehlit, ale jeho předností je větší stálobarevnost. Mikrokrep si zachovává sytost barev mnohem déle než bavlněný krep. V létě příjemně chladí, v zimě vás zahřeje.

Měli jste vybráno dávno nebo jste si vybrali až nyní?

Možná jste se čtením tohoto článku chtěli jen utvrdit, že už spoustu let spíte v tom správném povlečení. Možná jste hledali změnu. Nebo hledáte způsob, jak nejlépe povléci vaše první postele v nové společné domácnosti? Myslím, že i vy, kdo jste uvažovali o změně, i vy, kdo si zařizujete svou novou ložnici, už dávno máte vybráno.

bavlněné povlečeníFoto: pinterest.com