Jak na rozkvetlou domácnost

Venku se to jen hemží rozkvetlými rostlinami a spousta z nás si jistě říká, jaké by to bylo, mít takovou krásu i ve svém domově. Pochopitelně existuje celá řada rostlin, které nám doma takovou parádu udělají. Na co byste si ale při jejich výběru měli dát pozor?

květiny
Zdroj: home-designing.com

Než vyrazíte do obchodu

Úplně nejdřív je nutné mít jasně promyšleno, kam budete chtít nově pořízené květiny umístit. Pokud si myslíte, že je tento úkol jednoduchý, pak vězte, že tomu tak není. Je třeba totiž vzít v potaz hned několik faktorů. Tím prvním a nejdůležitějším je to, aby květina určené místo dobře snášela. Některé totiž přímo vyžadují slunná místa, jiná by se jim naopak měla vyhýbat. Některým pro změnu zase nesvědčí vlhkost nebo průvan. Zohlednit musíte ale také to, do jaké výšky vám květina možná doroste, protože se tak vyhnete pozdějším problémům s nedostatkem místa, kam květinu umístit.

květiny

Vybíráme rostliny do interiéru

Nyní už se musíte zaměřit jen na to, aby vám rostliny v interiéru ladily a bylo jim dopřáno vše potřebné, co pro svůj růst potřebují. Když si domů přivezete květinu, většinou bude třeba ji přesadit. Použijte speciální hlínu určenou pro pokojové rostliny a trochu hnojiva, které můžete většinou zakoupit ve stejném obchodě jako rostliny. O jednotlivých rostlinách v domácnosti si přečtěte několik článků, abyste věděli například to, kdy květina pokvete.

květiny

květiny

květiny

květiny

květiny

květiny
Zdroj: home-designing.com