Lampy pro skvělé čtení

Milujete ten okamžik, kdy večer ulehnete do postele a začtete se do své oblíbené knížky? Abyste si však tento pocit mohli skutečně vychutnat, potřebujete kvalitní osvětlení. Bude-li navíc vaše čtecí lampa atraktivní, stane se z ní skvělý dekorační prvek vaší ložnice.

lampa
Zdroj: decoist.com

Nejdůležitější je pevný základ

Při výběru lampy klaďte důraz především na podstavec a jeho stabilitu. V tomto případě má praktičnost přednost přes estetikou. V lepším případě se vám může podařit obě strany skvěle propojit. Podstavce mohou být různých tvarů a rozměrů. Od těch klasických ve tvaru válce se můžeme dostat až k netypickým provedením, která jsou o to atraktivnější. Vždyť kdo by nechtěl mít osvětlení ve tvaru slona, hvězdy nebo mořského koníka?

lampa

Atraktivní design nebo klasika?

Pokud jste si pořídili designový podstavec, měli byste naopak samotnou lampu stylizovat jednoduše a nejlépe jednobarevně, případně s drobným vzorem. Pokud jste ale dali přednost podstavci obyčejnému, bude třeba jej trochu oživit. Zde už záleží na materiálu, který jsem pro podstavec zvolili. Dřevo i porcelán jsou nejčastěji používaným materiálem, čemuž je přizpůsobena i nabídka stínítek. Ta moderní obsahují nejen vzory kreslené, ale i povrchově upravené, které vrhají na okolní prostředí zajímavé stíny. Zde už je pak jen otázkou, zda dáte přednost designové lampě nebo klasické, která vám skvěle poslouží nejen při četbě knih.

lampa

lampa

lampa

lampa

lampa

lampa

lampa
Zdroj: decoist.com