Materiál povlečení: Jak vybrat ten pravý?

Povlečení by mělo být krásné. Ale především by mělo být z kvalitního materiálu, ve kterém se bude krásně usínat. Jak vybrat ten pravý materiál právě pro vás? Poradíme vám.

povlečení
Foto: bonatex.cz

Když jdeme vybírat povlečení, většinou vybíráme podle barvy nebo motivu. Chyba! Nejprve je třeba zvážit, jaký materiál je pro nás ideální. Z čeho můžete vybírat?

Nejčastěji se při výběru povlečení setkáte s polyesterem. Tento syntetický materiál má samozřejmě své výhody, ale na ložní prádlo není ideální. Není dostatečně prodyšný ani savý, ale navíc po pár vyprání zmizí jasné barvy. Raději se nenechte zlákat nízkou cenou a vsaďte na povlečení z kvalitního materiálu. Ideální vlastnosti nabízí bavlna. Je prodyšná, drží si barvu a výborně saje.

Tip: Kvalitní povlečení ze 100% bavlny pořídíte za super ceny na www.Bonatex.cz

Povlečení z bavlny: Jaké máte alternativy?

Nejčastěji se setkáte s povlečením z hladké bavlny. Hladká bavlna skvěle saje, dlouho si drží svůj tvar i zářivé barvy. V zimě sice neposkytne takovou ochranu proti chladu, ale i přesto se hodí k celoročnímu používání.

Foto2
Foto: bonatex.cz

Pokud chcete zkusit něco luxusnějšího, vsaďte na povlečení z bavlněného saténu. Je vyrobeno ze 100% bavlny, tkáno atlasovou vazbou a následně speciálně upraveno. Výsledek je měkký, hebký, prodyšný a na pohled lesklý materiál, který si dlouho drží svou tvar i barvu. Navíc má vynikající termoregulační vlastnosti. V létě ochladí, ale v zimě bude krásně hřát.

Pro zimní období je ideální povlečení z flanelu. Flanel je vyroben ze 100% bavlny a jedná se o hřejivý, lehký a příjemný materiál.

Krep značí speciální nežehlivou úpravu materiálu. Krepové povlečení tedy může být vyrobeno z bavlny, ale také z jiného materiálu. Krepová úprava je ideální pro každého, kdo není zastáncem žehlení. Pokud sáhnete po bavlněné verzi, potěší vás krepové povlečení svou prodyšností, savostí a stálostí barev.

Také povlečení Jersey je vyrobeno z bavlny. Je prodyšné, savé a vyniká výbornou termoregulací. V létě zchladí a v zimě zahřeje. Materiál je velmi pružný, a proto se využívá především k výrobě napínacích prostěradel.

Jaký materiál je pro vás ten pravý?