Nápady, jak aranžovat květiny

A jarem přišlo také období rostlých květin v interiéru, a proto si dnes prozradíme několik tipy na to, jak květiny správně v domě naaranžovat, aby nám skutečně dělaly radost. Dozvíte se, jaká barevná kombinace se nejvíce hodí ke všem možným barvám květin, a kam květiny v interiéru vlastně umístit.

vintage-white-living-with-crimson-floral-display-600x400
Zdroj: home-designing.com

Květiny a dekorace

Jako první si musíme uvědomit, že rostlé květiny ve váze nevydrží dlouho, s čímž bychom měli vždy dopředu počítat. Je tedy zbytečné podle odstínu právě zakoupených květin měnit například povlaky na polštářích nebo prostírání, aby vám vše dokonale ladilo, jelikož se zakoupením květin nových byste museli opět vše měnit do jiného odstínu. Volte proto takové barvy, které lze možné dále kombinovat s jinými. Například kombinace černé, šedé a mint se hodí téměř ke všem barvám květin, takže je využijete po celý rok.

oriental-floral-display-modern-living-600x337

Kam je umístit

Květiny si člověk většinou pořizuje nebo dostává proto, aby s nich měl co největší radost. Proto by vám měli být dobře na očích, takže například střed jídelního stolu, předsíň a podobně jsou ideální místa, kolem kterých často procházíte a vždy se tak můžete pohledem na květiny pokochat. Pohrát si můžete také s volbou vázy, jelikož ta může nabrat mnoho podob, tvarů a barev. Dejte si práci s tím, že správně sladíte jak květiny, tak i vázu a okolí, protože to je přesně tím, co váš dům učiní rázem útulnějším.

cacti-and-succulent-microworld-in-glass-600x397floral-arrangement-peonies-and-magazine-styling-600x742round-fish-bowl-vase-with-roses-kitchen-600x400floral-dresser-top-floral-arrangement-with-silver-accessories-600x823suitcase-stack-beneath-window-with-crimson-florals-in-jugs-600x412white-tulips-and-calla-lilies-kitchen-dining-600x368
Zdroj: home-designing.com