Jak na výběr povlečení

Povlečení by mělo být nejen krásné, ale také praktické a příjemné na dotek a údržbu. Vybírejte tedy nejen barvy a vzory, ale pozorně se dívejte na materiál, ze kterého je vyrobeno, jinak můžete být nepříjemně překvapeni. Pro každého může být ovšem ideální jiný materiál.

náhledové foto k článku: výběr povlečení
ilustrační foto: r.ebay.com/ftatXp

Povlečení z čisté bavlny je klasikou

Drží dobře tvar, dobře sají pot a barvy zůstávají většinou pěkné a zářivé. Využijete je celoročně. O něco luxusnější je bavlněný satén. Díky speciální úpravě je výsledek hebký a lesklý. Navíc v zimě vás zahřeje, a v létě ochladí. Velice často se setkáte s polyesterem. Jelikož je syntetický, málo saje a není správně prodyšný. Pro povlečení se zkrátka příliš nehodí. Takže pozor na nízké ceny, nákup se nemusí vyplatit.

srdíčkové povlečení
foto: urbanoutfitters.com

Bavlněný flanel je ideální pro zimní měsíce

Příjemně hřeje, je lehký a prodyšný. Rovněž povlečení jersey je vyrobeno z bavlny. Vyniká dobrými termoregulačními vlastnostmi a pružností, podobně jako bavlněný satén vás v případě potřeby zahřeje i ochladí. Velice často se s tímto materiálem setkáme i u napínacích prostěradel.
Krepové povlečení může být vyrobeno z různých tkanin. Jde tady o speciální nežehlivou úpravu se zvrásněnou strukturou, praktickou a pěknou zároveň. Pokud nejste milovníky žehlení, je to pro vás skvělá volba. Bavlněná verze vás potěší barevnou stálostí, prodyšností a savostí.

povlečení designové

trendy povlečení

povlečení se vzorem
fotografie: urbanoutfitters.com