Zrcadla na zeď oživí vaše bydlení

Karel Černoch si ve své písničce vlastnictví zrcadla nijak nepochvaloval, tento doplněk ale patří v bytě k nepostradatelným a to nejen pro narcisy kochající se svým obrazem. Zrcadla totiž dokáží změnit vzezření bytu jako takového.

zrcadla fotografie
Foto: www.ispacedesign.com, zrcadla na zeď

Zrcadla na zeď

Tento doplněk se dnes vyrábí a prodává v nejrůznějších velikostech a tvarech. Dá se použít do všech místností, avšak nedoporučuje se věšet na stěny v ložnici. To souvisí se starým čínským učením, podle nějž zrcadla v ložnici rozptylují pozornost.

Užitečnost zrcadla

Nejvýznamnějšími přínosy zrcadel do bytu jsou světlo a prostor. Máte-li ve svém bytě místnosti, které trpí nedostatkem světla – u českých domácností to jsou typicky koupelny – můžete do nich dostat přirozené světlo právě díky zrcadel, které do tmavých zákoutí bytu transportují světlo z místností s okny. Konkrétně u koupelen je poslední dobou oblíbeným řešením vysázení zrcadel po celé ploše stěn. Klidně je můžete použít místo obkládaček. Místnost bude působit více elegantním, přepychovým dojmem – a koneckonců, v koupelně mají zrcadla důležité praktické využití.

Zrcadla využívali už i ve starém Egyptě

Tvrdí se, že ve starém Egyptě byli schopni uvnitř pyramid vybudovat takový systém zrcadel, který přenesl světlo z vrchní části stavby až do jejích nejspodnějších nejtmavších částí. V zacházení se zrcadly vždy hraje roli fyzika a to souvisí i s druhým přínosem, který jsme si v úvodu zmínili. Zrcadla opticky zvětšují prostor. Nejlépe se toho dá docílit, umístíte-li zrcadlo naproti okna – výsledkem je nejen opticky větší, ale i prosvětlenější místnost. Je ale nutné doplněk nastavit tak, aby odražené sluneční světlo neoslňovalo lidi v místnosti. Jinou oblíbenou fintou je instalace širokého zrcadla do úzkých místností – výsledkem je opět rozšíření pokoje.

Krásným dekoračním prvkem, zvláště do předsíní, je série kruhových zrcadel různé velikosti ve formě jakési módní zrcadlící se koláže.

zrcadla fotografie
Foto: www.homehow.net, zrcadlo na stěnu
zrcadla fotografie
Foto: www.ispacedesign.com, zrcadla na zeď
zrcadla fotografie
Foto: www.ispacedesign.com, zrcadla na stěnu
zrcadla fotografie
Foto: www.homesinterior.org, zrcadla na zeď
zrcadla fotografie
Foto: www.dezignwithaz.com, zrcadla na zeď

Tip: Navštivte cojenové.cz a buďte stále v obraze!