Čerpadla pro každodenní použití i pro zvláštní případy

Sháníte pro svůj rodinný dům, případně na chatu či chalupu kvalitní čerpadla? Pak jistě víte, že aktuálně si v této oblasti můžete pořídit mnoha zajímavých výrobků, které lze využít k různým činnostem.

oběhové čerpadlo Grundfos
Foto: topenilevne.cz

Spolehlivá čerpadla pro běžné použití

Pokud potřebujete u obytného, rekreačního či komerčního objektu čerpat vodu, ponorná čerpadla jsou jasnou volbou. Ta se hodí pro různé vodní plochy jako bazén, jímky, studny či zahradní jezírka. V případě, že se jedná o vody kalné anebo znečištěné, účinnějším řešením jsou ovšem tzv. kalová čerpadla, jež se jistě osvědčí jako vysoce spolehlivá.

Tip: nejste si jisti tím, jaké čerpadlo konkrétně zvolit? Pak zkuste navštívit e-shop Topenilevne.cz, kde naleznete jejich pestrou nabídku a zároveň možnost odborného poradenství.   

Čerpadla však naleznou uplatnění i přímo v interiéru. Ptáte se kde? Můžete např. použít oběhová čerpadla do topení anebo pro cirkulaci teplé užitkové vody. Stejně jako v předešlých případech přitom patří mezi nejspolehlivější čerpadla Wilo a Grundfos, která jsou zárukou vysoké kvality.

Tip: chcete-li doporučit zcela konkrétní typ, může se kupříkladu jednat o čerpadlo Grundfos ALPHA2 25–40 – 180 MM, jež patří k nejúčinnějším.

Buďte připraveni na potenciální přívaly vody!

To není jen tak ledajaké konstatování, neboť v posledních letech se ukazuje, že je skutečně lepší očekávat cokoli. V případě povodní či záplav lze pochopitelně využít i výše zmíněná čerpadla kalová a koneckonců i ponorná, ale osvědčí se Vám zejména tzv. plovoucí čerpadla. Ta lze využít k odčerpání vody ze zatopených či zaplavených objektů.

Tip: další uplatnění plovoucích čerpadel je u profesionálních a dobrovolných hasičů, a to pro doplnění cisternových stříkaček.