Domek v korunách stromů nebo bezpečnější varianta

Dětství je nejkrásnějším obdobím v životě. Jen si zkuste vzpomenout, jak báječně jste se měli. Nic vás netížilo a jediným problémem bylo vymyslet, co se svými kamarády podniknete.

Dětský_domek_HARRY___Domky-Herold_cz
ilustrační foto: domky-herold.cz

I vy si určitě vybavíte, jak moc jste toužili po tom, mít vlastní království v podobě domečku, který bude jen a jen váš. Možná se vám to přání splnilo, možná taky ne. Dnes už jste ale rodič, který by měl plnit přání svého dítěte. Máte-li doma dítko, které také touží mít svůj domek, splňte mu jeho sen. Není to nic složitého a nabízí se hned několik variant. Hlavní otázka zní: Na stromě nebo bezpečně na zemi?

Domečky na stromě: Je to risk?

Každé dětské srdce zaplesá, když v televizi vidí partu dětí, jak leze na strom, kde se nachází báječný domeček. A samozřejmě, chce takový mít doma. Pravda je, že postavit domek na stromě není tak složité, jak se na první pohled může jevit. Je ale nutné dodržet několik pravidel, která mohou být současně i překážkou úspěšné realizace. Základem je najít vhodný – především silný strom, ale kdo ho na zahradě má, že? Takže celý plán skončí ještě dříve, než vůbec začal. Pokud strom máte, je třeba vhodně navrhnout konstrukci. Domek by totiž neměl strom nijak narušovat a omezovat ho v růstu. Poté přichází na řadu stavba. Ta je složitá, je třeba plošinu, abyste mohli vše namontovat. Pokud se podaří domek postavit, ani v tuto chvíli není vyhráno. Je nutné ho testovat, jakou vydrží zátěž. Pravda je, že v tomto případě jistota neexistuje. A hlavně – domek na stromě určitě není pro děti bezpečný. Děti jsou neposedné, stačí třeba jen jeden neopatrný krok a neštěstí je na světě.

Bezpečnější a zábavnější varianta

Především z hlediska bezpečnosti je lepší se rozhodnout pro variantu zahradního domečku, který stojí na zemi. A není třeba obav, na této variantě se dokonce můžete vyřádit více, než je tomu v případě domku na stromě a vytvořit tak dětem opravdové království.

Jak na to?

Nejdříve je třeba určit místo, kde bude domek stát. Nemělo by to rozhodně být v blízkosti bazénu, ani jiného potencionálního nebezpečí. V druhém kroku je třeba správně zvolit velikost. Domeček by měl být tak velký, aby se do něj vešlo vaše dítko a mohlo si pozvat své kamarády, samozřejmě platí, že čím větší, tím pro děti lepší.

Nyní je na řadě konstrukce. Máte 2 možnosti – pustit se do stavby sami, nebo koupit již hotový domek. Určitě doporučujeme variantu druhou, posuďte sami – takto vypadají moderní

dětské zahradní domky, které se vyznačují vysokou kvalitou a hlavně nestojí svět…I v případě na zemi stojících domků je třeba dbát na bezpečnost. Domek by měl mít minimum ostrých hran.

Zaměřte se také na detaily. Pokud dětem pořídíte dřevený domek, dovolte jim, aby si ho například samy vymalovaly. Pořiďte jim i vybavení a to dovnitř i ven. Pokud máte starší děti a počasí to dovolí, můžete domeček využít i jako pokojík. Dovolte dětem, aby v domku přepsaly, bude to pro ně dobrodružství, na které se nezapomíná.