Dopřejte své koupelně barvy

Koupelny nemusí být jen nudné a působit sterilním dojmem, jak tomu bohužel většinou bývá, protože si lidé do takových místností vybírají nevýrazné barvy a bojí se koupelnu trochu více oživit. My vás ale dnes přesvědčíme o tom, že barvami rozhodně nemáte co zkazit – ba naopak vaše koupelna dokonale prokoukne.

koupelna
Zdroj: freshome.com

Základem bude stále bílá

Typickou barvou, se kterou se můžeme v koupelnách setkat, je barva bílá a několik pastelových barev. Bílý základ si ale ponecháme i pro náš barevný koupelnový experiment, protože právě bílá barva se skvěle kombinuje s jinými barvami a především jí dá prostor vyniknout, protože sama je nevýrazná. K ní bude tedy potřeba vybrat jednu výraznější barvu. Sáhněte například po tyrkysové, kterou můžete doplnit více odstíny modré a podobně. Zachováte tak vnímání koupelny v souvislosti s čistotou, vodou a její barvou.

koupelna

Pro méně odvážné jsou tu pastelové barvy

Pokud zrovna pestré barvy nejsou nic pro vás a stále se bojíte pozvat je do své koupelny, zkuste nejprve menší barevné změny a to například v podobě pastelových barev, které sice nejsou moc výrazné, ale i tak dokáží koupelnu proměnit a zútulnit. Jakmile zjistíte, že stále vaší koupelně něco chybí a potřebuje ji více prozářit, můžete postupně místnosti dopřávat výraznější odstíny. Sami se přesvědčíte, jak dobrou volbou toto rozhodnutí bylo.

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna
Zdroj: freshome.com