Dům bez vady, jak ho poznám?

Mnoho nadšenců se dává do hledání ideálního bydlení na vlastní pěst. Po několika málo inzerátech, ale skončí zklamaní, nešťastní a hlavně bez energie. Ne každý dům, který si vyberou, je totiž přesně to, co chtěli. Navíc mnohdy ani nevidí, jaké nedostatky dům má a o kolik se jim prodraží. Přeci jen nemusíme rozumět všemu, od čeho jsou tu specialisti v oboru?

dům foto
Foto: musilreality.cz

Realitní makléř odkryje i tu nejmenší vadu na kráse

Přestože se mnozí brání, realitní makléř jim může skutečně vyřešit problémy. Realitní makléř se stane vaším hrdinou v oblasti nemovitostí, bude se za vás prát a bude hledat chyby ve zdánlivě bezchybných nemovitostech do té doby, než najde ten, který vás uchvátí. Realitní makléř není jen zprostředkovatel mezi dvěma stranami. Je mnohem víc, podívejte se, s čím vším vám pomůže.
• Zjistí právní stav nemovitosti. Velice snadno se může stát, že jako neznalý práva, koupíte nemovitost, která bude mít svá ale. Jedním takovým může být omezení vlastnických práv, například věcnými břemeny. Abyste v závěru nebydleli v domě, alespoň právně, s někým cizím.
• Prověří nemovitost také ze stavebního hlediska. Zda dům nemá skryté vady, které by vás následně hodně potrápili. Prověření je skutečně důkladné, od suterénu, přes statiku domu až po střechu. Jedná se také o velice vhodný vyjednávací argument, v případě, že se vám dům skutečně líbí a najde se skrytá vada, máte možnost snížit cenu.
• Snížení ceny má opět na starosti realitní makléř. Provede, na základě prozkoumání nemovitosti, analýzu ceny, za kterou vám ji nabízí. Po zjištění zkusí cenu optimalizovat na takovou částku, která bude vyhovovat oběma stranám.
• I samotný převod nemovitosti vám pomůže zorganizovat. Jedná se o množství papírování, ve kterém se nejspíš nevyznáte, proto vám bude stále při ruce.
Investice do nemovitosti se vyplatí pouze v případě, že koupíte skutečně vhodnou nemovitost bez výrazných vad a za přijatelnou cenu. Zdánlivě levný dům může skrývat víc, než si myslíte, a pak se může prodražit.