Garážová vrata LOMAX: Bezpečnost, design, kvalita

Garážová vrata dnes představují běžnou součást rodinných domů. Tomu odpovídají i požadavky. Měla by být bezpečná, jak pro uživatele, tak i k ochraně majetku. Kvalitní, protože jsou vystavena povětrnostním podmínkám. A samozřejmě v odpovídajícím designu, jelikož dotvářejí celkový vzhled nemovitosti.

Garážová vrata LOMAX
Foto: Lomax.cz

V současnosti se garážová vrata vyrábějí v několika různých typech. Kromě bezpečnosti, vzhledu a kvality byste se při výběru měli zaměřit také na způsob otevírání, který zároveň definuje jednotlivé typy vrat.

Multifunkční variabilita ve stylu „4 + 1“

Garážová vrata se dělí do čtyř typů:

  • Sekční garážová vrata, která se zasouvají pod strop a jsou vhodná do většiny garáží
  • Posuvná garážová vrata se uplatní v garáži s nízkým stropem a v garáži, kterou se vstupuje do domu
  • Rolovací garážová vrata se rolují do boxu, jsou ideálním řešením, jestliže potřebujete ušetřit místo pod stropem
  • Dvoukřídlá garážová vrata, tento klasický typ se hodí do garáží, kde je požadavek na tradiční vzhled

Pokud vám nebude vyhovovat ani jeden typ, případně máte zcela jinou představu, neznamená to, že byste se museli přizpůsobit stávající nabídce. Nechte si vyrobit garážová vrata na míru. Solidní prodejce, v tomto případě i výrobce by po vás neměl požadovat žádný příplatek za atypické řešení.

posuvna-2

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečný provoz garážových vrat je jedním z důležitých aspektů jejich provozu. Zajímejte se proto o technické řešení, které by v sobě mělo zahrnovat i takové nenadálé situace, v nichž garážová vrata například najedou na překážku. Model s bezpečnostními prvky disponuje elektronikou, která vyhodnotí nenadálou situaci, zastaví elektronický pohon a vrátí ho do polohy otevřeno. Základním bezpečnostním prvkem by měla být pojistka přetržení pružiny, která v případě utržení vyvažovacího mechanismu nedovolí vratům spadnout. Jeden z bezpečnostních prvků je i infrazávora. Ta funguje tak, že v případě, že se protne paprsek, vrata se zastaví. Samozřejmostí by pak mělo být zabezpečení dálkového ovladače otevírání vrat. Jelikož se vrata otevírají elektronicky, ptejte se i po zajištění při výpadku proudu. Kvalitní vrata obvykle mají přímo v pohonu umístěný záložní zdroj, díky kterému jsou až 24 hodin funkční.

Posuvná vrata LOMAX

S důrazem na kvalitu

Při nákupu se zajímejte i o to, zda vámi vybraná garážová vrata získala odpovídající certifikáty a jsou vyrobena dle příslušných českých norem. Tak se vyhnete produktům z nekvalitních materiálů, které obvykle nejsou spolehlivé a jejich životnost končí se záruční lhůtou. Pozitivním signálem ke koupi je i tzv. prodloužená záruční lhůta. S tím souvisí i výběr dodavatele. Ideální bude spojení prodejce a výrobce v jednom a samozřejmě i recenze zákazníků. Zajímejte se také o případný servis garážových vrat.

Design na míru

Jak už bylo řečeno, garážová vrata dotvářejí celkový vzhled domu. Správný výrobce dokáže splnit jakékoli vaše přání, ať již co se týká barevného provedení, imitace různých dřevěných povrchů, nánosu hrubé struktury, různých prolisů, nerezových doplňků. Není problém si nechat pořídit do garážových vrat také okna, díky kterým dostanete do garáže přirozené světlo.

Více na www.lomax.cz

Fotogalerie garážových vrat LOMAX

vrata1

vrata3

sekcni-1