Jak si připravit bazén na blížící se koupací sezónu

bazén
ilustrační foto: marimex.cz

Léto je už za rohem a majitelé venkovních bazénů mají nejvyšší čas se vrhnout na odzimování a pořízení vhodných pomůcek a přípravků pro údržbu bazénu během sezóny. Každý druh bazénu chce trochu jiný postup.

Slunce už nabírá sílu, bazény se hlásí o slovo!

U nadzemních nebo zapuštěných bazénů se musíte nejprve pustit do odstranění nečistot. Jakmile odkryjete zimní plachtu, vezměte si  síťku a odstraňte z vodní hladiny všechny malé větvičky, listí, hmyz a jiné nečistoty. Případné usazeniny na dně bazénu odsajte do odpadu bazénovým vysavačem a usazeniny ze stěn odstraňte kartáčem, popř. speciálními přípravky. Posléze můžete pustit filtrační zařízení, dezinfikovat vodu a po aplikování přípravků změřte množství chlóru ve vodě. Nafukovací bazény lze spojit s jen malými nároky na údržbu. Jistě jste ho pečlivě připravili na zimní období, uschovali na dobrém místě, nyní ho stačí vytáhnout a nafouknout.

Údržba vody v bazénu chce pravidelnost

Neudržovaná voda nevypadá vůbec lákavě, navíc nemusí vábně vonět. Obecně platí, že čím větší bazén máte, tím větší bude vaše péče. V současné době si ale snadno obstaráte různé pomocníky na mechanické a chemické čištění. V prvé řadě zajistěte pravidelnou filtraci vody a odstraňujte plovoucí nečistoty. Písková nebo kartušová filtrace se snadno postará o zachycování hrubých nečistot.

Dále používejte síťky a vysavače na bazény. Bazénový vysavač se postará o likvidaci usazenin na dně. K dispozici je několik variant s různými nástavci. Vybírat lze z ručních nebo plně automatizovaných druhů.

Neváhejte s pořízením plachty určené na zakrytí bazénu v době, kdy ho nebudete používat. Díky plachtě výrazně omezíte vniknutí mechanických nečistot, ale navíc, když si obstaráte solární plachtu, postará se o ohřátí vody a vy si můžete užívat relaxace v příjemně teplé vodě.