Je nejvyšší čas na odzimování bazénu!

V teplých měsících patří koupání k nejoblíbenějším aktivitám dětí i dospělých. A vůbec nejlepší je, máte-li vlastní bazén. Nejprve jej však musíte řádně odzimovat a i nadále se o vodu náležitě starat.

Probazen2

Buďte dobře připraveni na sezónu koupaní

Odzimování bazénu je samozřejmě nejlepší provádět na jaře, a to pokud má voda stabilně teplotu cca 9 až 15 °C. Ještě před zahájením tohoto procesu si je třeba uvědomit, že budete potřebovat vhodnou bazénovou chemii. Než se pustíte do odzimování, pořiďte si tedy vše potřebné, a to např. v e-shopu Probazen.com. Máte-li již vše pohromadě, je načase začít s přípravou na koupací sezónu.

  • V prvé řadě odstraňte hrubé nečistoty, které se mohly přes zimu dostat do vody a na dno bazénu. Následně očistěte stěny bazénu, kupříkladu pomocí gelového čističe.
  • Dalším krokem je připojení rozvodů filtračního zařízení (nezapomeňte důkladně dotáhnout jednotlivé spoje!), poté otevřete ventily a dopusťte vodu. Zároveň připojte systém ohřevu vody.
  • Důležité je znát hodnoty pH, tvrdosti vody a chlóru. K jejich zjištění slouží příslušné testery. Následně můžete upravit jejich hodnoty (pH vody by se např. mělo pohybovat mezi 6,8 – 7,4). Všechna potřebná data a informace každopádně naleznete u testerů a přípravků.
  • Poté již musíte vodu pouze dezinfikovat, což je ovšem nutné provádět průběžně. V každém případě k tomu budete potřebovat špičkovou bazénovou chemii. Využít přitom můžete bezchlorovou i chlorovou chemii, případně chemii kombinovanou.
  • Je potřeba si uvědomit, že pravidelná starost o kvalitu vody a používání špičkové bazénové chemie, rozhoduje o tom, zda bude koupání zdravotně nezávadné. Pokud máte děti, kvalita vody je důležitá dvojnásob!