Kotel na dřevo: Jaké jsou jeho výhody

Přemýšlíte nad pořízením nového kotle? Máte doma kotel na tuhá paliva či váháte nad jeho pořízením? Přečtěte si náš článek, ve kterém přiblížíme výhody pořízení kotle na biomasu.

nahlvies

Nejpřirozenější zdroj tepla na zemi

Dřevo je snadno dostupným přírodním materiálem, který lidé využívali k topení už od nepaměti. Jako topivo v kotli na tuhá paliva můžete využít například kusové dřevo získané z lesního hospodářství nebo péče o krajinu. Dále se dají použít také dřevěné brikety, což jsou slisované zbytky dřeva, či dřevní štěpky, které se získají rozdrcením zbytků přírodního dřeva. V neposlední řadě jsou rovněž možností dřevěné pelety, jako nejkomprimovanější forma energie ze dřeva s vysokou výhřevností.

Hospodárná alternativa

Zvýšenou poptávku po regenerativních zdrojích energie vyvolaly zejména rostoucí ceny za fosilní zdroje energie. Vytápění dřevem přináší nižší náklady na pořízení topidla a relativně levný provoz.

Ochrana ovzduší

Nezanedbatelným faktem je rovněž k přispění trvalé ochraně ovzduší, vytápění dřevem je CO2 neutrální. Do svého okolí dřevo odevzdá pouze tolik kysličníku uhličitého, kolik přijalo během svého růstu.

secvies

Kompletní program na vytápění dřevem

Pokud se rozhodnete pro kotel na dřevo Viessmann, vytápění dřevem bude efektivní a komfortní variantou, přináší vysokou spolehlivost, dlouhou životnost, komfortní výhřevné teplo a úsporu nákladů. Program Viessmann poskytuje flexibilní řešení, jako je přídavné či kompletní topení, podle daného typu kotle.

V případě, že nemáte k dispozici dostatečné skladovací prostory či vám topení dřevem nevyhovuje, je pro vás vhodnou možností pořízení plynového kotle. Představuje tepelný zdroj s dobrým poměrem cena-výkon. Další variantou je kogenerační jednotka, která je inovativním druhem výroby elektrické energie. Optimalizuje efektivitu vašeho vytápění a snižuje náklady na energii až o 50 %.