Než se pustíte do práce

Čekají vás stavební nebo zahrádkářské práce a vy si lámete hlavu nad tím, co vše budete potřebovat? Nezapomeňte na mnohdy opomíjené pracovní návyky, které jsou pro práci zcela bezpečné.

pracovní oděvy
Zdroj: brudra.cz

Ať už je před vámi jakkoliv náročná práce, věnujte volbě správného oděvu potřebnou péči. Velmi důležitá je také obuv, která může být obzvlášť při náročnějších výkonech velmi nápomocná. Dobře se informujte o různých variantách pracovních oděvů a obuvi ještě předtím, než se pustíte do samotné práce. Nepodceňujte tuto velmi důležitou část přípravy, která se vám beze sporu vyplatí.

Bezpečnost nade vše

Kvalitní a praktické pracovní pomůcky nejsou jen otázkou pohodlí, ale v mnoha případech také bezpečnosti. Chraňte se během prací prostředky k tomu určenými a minimalizujte tak riziko případných úrazů. Prevence se vyplácí v mnoha oborech a ani tento tedy není výjimkou. Ochranných pomůcek je na současném trhu k dostání skutečně velké množství, takže si můžete být jisti, že seženete vše potřebné a to od ochranných brýlí v mnoha provedeních až po stavitelské helmy, které jsou na některých stavbách přímo povinné. Otázka bezpečnosti během práce je velmi důležitá a nad pořízením patřičných ochranných pomůcek byste vůbec neměli váhat.

pracovní oděv

Zdroj: brudra.cz, ochranní sluchátka Peltor

Pracovní oděv pro každého

Kromě již tradičních montérek se můžete na trhu pracovních oděvů setkat s celou spoustou dalších zajímavých a užitečných produktů. Ty můžete ve většině případů sehnat ve více úpravách a velikostech. Ačkoliv se jedná o pracovní oděvy, nemusíte mít strach, že by jejich funkčnost byla na úkor vzhledu. Díky pestré škále barev a střihů je možné oděvy různě kombinovat a využívat tak jejich variability. S teplotními proměnami vám pro změnu skvěle pomůže termo prádlo s antibakteriální úpravou a výbornou termoizolační schopností. Nenechte se zaskočit náhlou změnou počasí a vybavte se už dnes za bezkonkurenční ceny.

pracovní obuv
Zdroj: brudra.cz

To nejlepší pro vaše ruce

A protože jsou to právě ruce, které při práci používáte nejčastěji, zaslouží si i ty zvláštní péči. Pracovní rukavice jsou sázkou na jistotu. Jsou pohodlné a zajistí vašim rukou bezpečí před nepříjemným zraněním či stykem s nebezpečnými látkami. Podle činnosti, během které budete chtít své ruky chránit, vyberte ten druh rukavicí, který vám bude nejvíce vyhovovat. Vybírat můžete od gumových rukavic pro ochranu před chemickými látkami až po rukavice látkové s vyztuženými částmi pro lepší upevnění. I rukavice můžete pochopitelně zakoupit ve více velikostech a provedeních. Mezi nejoblíbenější pochopitelně stále patří ochranné rukavice pro zahrádkáře, které by ve vaší domácí dílně rozhodně neměly chybět. Neváhejte a chraňte své ruce kvalitními ochrannými pomůckami i vy. Investice do bezpečnosti se vám totiž mnohonásobně vrátí.

ochranné rukavice
Zdroj: brudra.cz