Plánujete koupi vlastního bazénu?

Také se chcete v létě osvěžit v průzračně čisté vodě vlastního bazénu? Potom není nic jednoduššího, než si samozřejmě vlastní bazén koupit.

bazény a příslušenství Garfun
Zdroj: garfun.cz

Na výběr je několik možností, které zohledňují nejenom různé tvary, ale samozřejmě zohledňují také různé velikosti, materiály nebo provedení. A z jeho hlediska máte na výběr buď zapuštěné bazény, nebo nadzemní bazény. Oboje řešení má samozřejmě své kladné a záporné stránky, a tak záleží na každém, k jaké variantě se nakonec přikloní. Samozřejmostí je, že každý typ je k dispozici i v mnoha cenových variantách.

Bazén máme, co dál?

Jakmile je bazén umístěný, není nic jednoduššího, než ho napustit a užít si prvního koupání. Aby však nebylo i poslední, je třeba udržovat vodu. Toho nejlépe docílíme použitím vhodné bazénové chemie, které vše zvládne na jedničku. Nabídka bazénová chemie obsahuje řadu různých možností, a to od tablet, které postupně uvolňují chlor, až po přípravky sloužící třeba k intenzivnímu zachlorování. Zapomínat by se však nemělo ani na hodnotu pH, které by taktéž měla být v určitých limitech. A jejich dodržování vede k tomu, že se v bazénu nemnoží plísně, bakterie, nebo třeba řasy.

bazény a příslušenství Garfun
Zdroj: garfun.cz

Nebojte se investic

Samozřejmě můžete namítat, že investice do nového bazénu může být značná. Na druhou stranu máte nenahraditelný komfort, a v případě, že chodíte na veřejná koupaliště, tak ušetříte na vstupném, a to výrazně. A pokud si následně položíte otázku, kolik stojí nový bazén a příslušenství, zjistíte, že v porovnání s návštěvou veřejných koupališť může vyjít i mnohem levněji, a vy tak v konečném výsledku ušetříte. Samozřejmě v závislosti na tom, do jakého bazénu hodláte investovat a jaké jsou vaše finanční možnosti. Ty nejlevnější bazény však váš rozpočet nemusí nijak výrazně zatížit a stojí podstatně méně peněz, než si možná sami myslíte.

bazény a příslušenství Garfun
Zdroj: garfun.cz