Prodej vzduchových tepelných čerpadel IVT vzrostl meziročně o 80 procent

Zájem o tepelná čerpadla je v České republice stále větší, což dokládají statistiky IVT, nejrychleji rostoucí značky na trhu v kategorii vzduch/voda.

čerpadla ivt
ilustrační foto: cerpadla-ivt.cz

Firma už u nás instalovala více než 10 tisíc tepelných čerpadel a jak nedávno zveřejnila, vzduchových zařízení prodala meziročně o 80 procent více.

Tepelná čerpadla jako alternativní zdroj obnovitelné energie dokážou snížit náklady na provoz domu i o více než polovinu. Využívají se jak k vytápění objektů, tak ohřevu teplé vody, klimatizaci i vyhřátí bazénů.

Bylo spočítáno, že návratnost finančních prostředků investovaných u průměrného rodinného domu do tepelného čerpadla navíc oproti plynovému kotli je díky následné úspoře provozních nákladů nejvýše 6 let. A to zajisté představuje mocný argument pro tento zdroj energie.

Víte, jak funguje tepelné čerpadlo vzduch/voda?

Princip tepelného čerpadla vzduch/voda je založen na odběru tepla z venkovního vzduchu a jeho použití pro ohřev vody v topném systému nebo v zásobníku teplé vody. Toto čerpadlo může mít split systém, u něhož je venkovní jednotka propojena s vnitřní jednotkou přímo pomocí potrubí s chladivem, nebo monoblokový systém, ve kterém je chladivo pouze ve venkovní jednotce a propojení je provedeno potrubím s topnou vodou.

Tepelná čerpadla vzduch/voda se obvykle umísťují venku, ale některé typy lze instalovat i uvnitř objektu a vzduch přivádět otvory ve zdech.

Hodilo by se tepelné čerpadlo i pro vás?

Chcete-li zjistit, zda by se tento zdroj energie hodil i pro vás, pražská společnost Tepelná čerpadla IVT vám zdarma navrhne jeho individuální řešení – správný typ, výkon i orientační rozpočet. A k tomu poradí se vším ostatním. Formulář poptávky po návrhu tepelného čerpadla vyplníte snadno.

Klíčové jsou informace o tepelné ztrátě objektu, případně stačí vyplnit velikost vytápěné plochy a to, zda je dům nový nebo dobře zateplený. Na uvedený e-mail brzy obdržíte zpracovaný návrh tepelného čerpadla přesně pro vaše podmínky. Ty mimochodem ovlivňuje i teplotní oblast, ve které dům leží, proto je důležité vyplnit také obec a PSČ.

8 plus pro společnost IVT:

  1. Vyrábí pouze tepelná čerpadla a žádné jiné zdroje tepla.
  2. Díky 24leté působnosti na trhu ví, jaká řešení fungují a co zákazníkům doporučit.
  3. Namísto nejnižší ceny preferuje vysokou úsporu a dlouhou životnost.
  4. Nabízí nejdelší záruky na tepelná čerpadla na trhu.
  5. Zařízení prodává přes specializované instalační firmy, nikoliv velkoobchody.
  6. Její nejlepší tepelná čerpadla získala známku kvality Q.
  7. Pravidelně vítězí v nezávislých spotřebitelských testech.
  8. Zaměřuje se na technologické novinky, které představuje dřív než většina konkurentů.