RBS gril – rady jak vybrat ten pravý

RBS gril je evoluce plynových grilů. Nahlédněte!

Gril2
Foto: Mountfield.cz

Ještě donedávna nemělo příliš mnoho lidí i jen obyčejný plynový gril a někteří výrobci ho už zdokonalují i tento rychlý a komfortní způsob grilování. Tak se zrodil RBS gril. K RBS grilům se esteticky nejvíc hodí dřevěný masivní zahradní nábytek.

RBS gril – co to znamená?

Radiant burner systém, známý také pod zkratkou RBS gril, je moderní systém Gril, pro který je při příznačná příprava lahodných pochoutek bez kapající šťávy a tuků.

Je to dosaženo díky keramickým hořákem, které jsou umístěny po bocích grilu. U nejnovějších modelů tím, de facto zaniká potřeba používat lávové kameny na absorpci přebytečných mastnot. I když to na první poslech zní zvláštně, věřte, že to má ještě další výhodu – teplo je rovnoměrně rozkládány po celé grilovací ploše i přes zdroji tepla po bocích.

Tip: Zajímavé je, že RBS grily mohou i nemusí využívat lávové kameny ke svému chodu. Nejnovější a nejvyspělejší typy RBS grilů je vůbec nepotřebují a výrobci je často dodává jen jako zajímavý doplněk. No nic se však nestane, ani tehdy když je budete regulérně používat nebo z nich uděláte dekorační součást grilu.

Palivo pro RBS gril

Jde o velmi moderní způsob a zároveň demonstrace toho, kam se až dosud vyvinulo klasické grilování. I RBS gril není nic jiného, než odnož plynových grilů, takže zas a znovu jako palivo slouží propan-butanové náplně, což je velmi ekonomické řešení. Nato navazuje i snadná obsluha, na jakou jsme zvyklí u jiných druzích plynových grilů.

Cena za RBS gril

Co vás jako potenciálních zákazníků asi nepotěší je fakt, že si za svoji výbavu a vlastnosti nechávají výrobci zaplatit i za RBS gril. Nuž za novinky se platí vždy a všude. Neobchází to ani moderní typy grilů.