Schody, které zvládne položit každý kutil

Máte v rodinném domě starší schodiště, které už ale nevypadá hezky a chcete položit nové, které bude opět krásné a pevné? Existují 2 možnosti.

vinylové schody
Foto: Topstep.cz

Tou první je zbourání starého schodiště a objednání firmy, která zajistí realizaci nového. Toto řešení je finančně nákladné, časově náročné a po dlouhou dobu nebudete moci domácnost naplno využívat. Druhým řešením je renovace schodiště pomocí systému TOPSTEP, kterou hravě zvládne i zručný kutil.

Systém TOPSTEP bez bourání, stavebních úprav a bez nepořádku

Systém TOPSTEP je přímo navržen pro renovace původních schodišť. Schodiště, i ta starší, ještě většinou mají dostatečně pevnou konstrukci, takže jejich bourání není nutné. Největší opotřebení je právě na povrchu schodišť. Díky systému obložení TOPSTEP můžete dosáhnout nového a elegantního vzhledu schodiště bez složitých stavebních úprav, bez bourání a bez nepořádku v domě. Dům je možné po celou dobu renovace naplno využívat. Navíc je realizace velmi rychlá, protože se jedná o moderní skládací systém z předem připravených dílců.

Na všechny typy schodišť

Systém TOPSTEP lze využít do všech typů staveb a na všechny druhy schodišť. Rychle a přesně se pokládá na přímá i točitá schodiště. Využití najde TOPSTEP při renovaci schodišť ze všech materiálů. Využít se dá na dřevěné schody, betonové schody, kamenné schody i ocelové schody. Jedná se tedy o vysoce univerzální systém s širokou možností využití v každém interiéru.

vinylové schody
Foto: Topstep.cz

Co tvoří systém TOPSTEP

Základní a zároveň nejdůležitější prvek u obkladového systému TOPSTEP je samotný obkladový element – schodový profil. Tyto profily jsou vyráběny z kvalitní a pevné MDF desky. Povrchovou úpravu a nášlapnou vrstvu pak tvoří vrstva vysokotlakého laminátu. Povrchová vrstva z vysokotlakého laminátu zajistí zvýšenou odolnost schodiště proti opotřebení, poškození nárazem, je odolná proti UV záření, i běžným domácím chemikáliím. Zachovává si stálobarevnost a nadstandardně dlouhou životnost. Další, velmi důležitou součástí je hliníková vyrovnávací lišta. Ta se na stará schodiště instaluje nejdříve, aby byla zajištěna před pokládkou systému TOPSTEP absolutní rovina. Pokládka jednotlivých dílců TOPSTEP je pak snadná – zajištěná vruty, lepidlem a pěnou.

Široká škála barevných provedení

Designu interiéru a dokonalému souladu jednotlivých druhů vybavení domácností je v dnešní době věnována značná pozornost. I to je možná jeden z důvodů, proč jste se rozhodli pro rekonstrukci schodiště. Se systémem TOPSTEP máte na výběr z široké palety barevného provedení schodišť v mnoha odstínech imitací dřevin s velmi věrohodnou strukturou. Schodiště je tedy možné dokonale sladit i s ostatním vybavením interiéru.

vinylové schody
Foto: Topstep.cz, schodové nášlapy