Jak ušetřit při nákupu a provozu kotlů

Nastává období, kdy je vytápění domácnosti opět aktuální záležitostí. Pokud navíc právě nyní zvažujete výměnu stávajícího topného systému za nový, přečtěte si, jak ušetřit pří nákupu a provozu kotlů.

kotle
ilustrační foto: topenilevne.cz – VAILLANT 2X VU 356/5-5 ECOTEC PLUS KOTEL KONDENZAČNÍ

Nákup kotle – najděte se si solidního prodejce

Nákup kotle pochopitelně nemůže být řešen pouze s ohledem na finanční stránku, ale rozhodují i mnohé další faktory (např. dostupnost zemního plynu). V každém případě platí, že ušetřit lze již výběrem dobrého prodejce. Těch dnes existuje skutečně mnoho, abyste tedy měli snadnější výběr, představujeme Vám internetový obchod Topenilevne.cz, v jehož nabídce naleznete špičkové kotle levně!

Provoz kotle a akumulační nádrže

Jednotlivé varianty kotlů se v mnohém liší, a to včetně ceny za provoz. Takové kotle na tuhá paliva jsou dnes stále vyhledávány právě díky tomu, že např. dřevo zajišťuje nižší provozní náklady. U elektrokotlů nicméně zase můžete využívat levnější sazby za elektřinu. A co plynové kotle? Pokud nebudete šetřit hned na počátku, velice ekonomickou variantu představují kvalitní kondenzační kotle. Snížená spotřeba paliva se totiž brzy projeví i na stavu Vaší peněženky.

Při nákupu musíte samozřejmě řešit i další aspekty, např. odkouření pro kotle. Co Vám ale rozhodně doporučujeme, je akumulační nádrž, neboť s ní budete šetrní nejen ke své peněžence, ale také k životnímu prostředí! Do tohoto zařízení lze totiž z různých zdrojů ukládat přebytky tepelné energie. Zajímá-li Vás tedy právě taková možnost, prohlédněte si akumulační nádrže, vyberte si a objednejte, neboť na tom můžete pouze vydělat.