Vlastníte bazén, vířivku či zahradní jezírko? Pozor na kvalitu vody!

Co má společného voda v zahradním jezírku, v bazénu a ve vířivce? Je to jednoduché – musí být čistá. K tomu je ale třeba nejen náležitá péče, ale také různé speciální přípravky, na něž se zaměříme na následujících řádcích.

foto v bazénu
Zdroj: ProBazen.com

Čistá a hygienicky nezávadná voda je základem

Říká se „čistota, půl zdraví“ a není náhoda, že je toto konstatování spojené s vodou. Pokud se ovšem jedná o stojatou vodu, je pak sama tato tekutina „ohrožena“ různými nečistotami, což neprospívá ani člověku ani dalším živočichům. Jestliže tedy vlastníte bazén, vířivku či zahradní jezírko, pamatujte na čistotu a hygienickou nezávadnost vody. Jak toho co nejefektivněji docílit? Stačí si pořídit rozličné přípravky, k tomu určené, které např. seženete v e-shopu Probazen.com, a to za příznivé ceny.

O co se však konkrétně jedná? Můžete si kupříkladu pořídit různé přípravky pro jezírka, stejně jako chemii pro vířivky a bazény, které fungují buď na bázi aktivního chlóru, anebo si lze zakoupit bezchlórovou chemii s aktivním kyslíkem i další produkty. Pak totiž budete mít jistotu, že pro kvalitu vody děláte maximum. Vlastníte-li tedy kupříkladu venkovní či domácí vířivý bazén, prohlédněte si chemii pro vířivky, objednejte a máte po starostech.

Důležitá je rovněž hodnot pH

Dalším veledůležitým faktorem je hodnota pH. Pokud je totiž moc vysoká (zásadité prostředí), či naopak příliš nízká (kyselé prostředí), má to negativní vliv na zdraví, jakož i na životnost jednotlivých zařízení. Neutrální voda má hodnotu pH 7 při standardních podmínkách, nicméně v oblasti, která je předmětem našeho zájmu, platí tyto cifry: bazény (6,8–7,2), vířivky (7,2–7,8) a jezírka (6,5–8,0). Stačí si tedy pořídit tester pH, a pokud je vyšší či nižší, jsou tu opět speciální přípravky pro jezírka a chemie pro vířivky a bazény!