Vysoce kvalitní materiál? Samozřejmě nerez!

Nerezové materiály patří dlouhodobě k nejoblíbenějším na stavbách, při rekonstrukcích i jakýchkoli úpravách v domácnosti. Chcete-li se v brzké době do podobné práce rovněž pustit, máme pro Vás několik tipů.

šroub
ilustrační foto: flickr.com – emdot

Spojovací prostředky pro šroubové spoje

Nerezové materiály jsou vysoce odolné, a tak Vám výsledné spoje vydrží ve stoprocentním stavu skutečně dlouho. Jistě se neobejdete zejména bez šroubových spojů, které jsou základem mnoha konstrukcí. Šrouby existují v mnoha variantách (např. bimetalové, fasádové, do plechu, plastu či betonu), čemuž odpovídají i prodávané nerezové matice. Chcete-li tedy vybírat z toho nejlepšího, nepochybně Vás bude zajímat aktuální nabídka nerezových šroubů a matic.

Další spojovací materiály z nerezu

Oblast spojovacích materiálů je pochopitelně daleko širší. Nemá ovšem smysl jednotlivé výrobky jmenovat, zaměřme se tedy alespoň v krátkosti na nýty z nerezové oceli. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že je lze bez problémů použít i ve vysoce agresivním prostředí. Trvalé spoje, které jen tak něco nenaruší, jsou tedy zaručeny. Kde si je pořídit? Doporučujeme Vám kupříkladu  nýty z nerezové oceli na Akros.cz, kde je naleznete v mnoha různých druzích. Záleží proto pouze na vašich preferencích.

akros
Foto: Akros.cz

Kvalitní nerezové hutní materiály

Zastavíme-li se u hutních materiálů, nemůžeme nezmínit nerezové trubky, jež se výtečně hodí pro stavbu náročných konstrukcí. Existuje nicméně nerezová trubka a trubka. Musíte zvážit, jakou povrchovou úpravu, druh podélného spoje a stupeň odolnosti vlastně zvolit. Na závěr se ještě podívejme na ocelové plechy. Ty si lze opět pořídit v libovolných rozměrech a variantách. Jedno však mají nerezové plechy a další výše zmíněné materiály společné – jsou vysoce odolné proti povrchové korozi!