Vytvořte si nový nábytek z palet, které byly již použité

Také neradi plýtváte materiálem a zbožňujete vše, co se týká znovuobnovení starých věcí a tvorby originálních výrobků, které září novotou, ačkoliv se původně jednalo o starý materiál? I takový může být nábytek z palet, který v posledních dnech doslova ochromil všechny kutily i nadšence pro domácí výrobu z celé země.

nábytek z palet
Zdroj, foto: 1.design-milk.com

Nábytek z palet se vyznačuje naprosto nepochopitelnou jednoduchostí. Samotný návod by vám připadal jako vystřižený z dětské fantazie – vezměte dvě prkénka a stlučte zámek. Pokud si ovšem pečlivě prohlédnete hotové modely nábytku z palet na fotografiích, nikdy by vás nenapadlo, že je jeho výroba opravdu tak směšně jednoduchá.

Nábytek z palet je nesrovnatelně levnější než klasický

Obrovskou výhodou nábytku z palet je také jeho cena. I nové palety pro jeden kus nábytku pořídíte zpravidla za několik stovek korun a ty největší modely nepřesáhnou většinou ani tisícikorunu. Pokud byste ovšem chtěli ušetřit ještě víc, můžete se pustit do obnovování starých palet a s jejich pomocí vytvořit exkluzivní nábytek, který září novotou. Komplexní přehled nábytku z palet naleznete například zde: http://www.bydleni-z.cz/nas-interier/fotogalerie-zkuste-vyrobit-nabytek-z-palet-svepomoci/. Palety lze dokonce kombinovat s různými doplňky a dát tak nábytku ještě luxusnější nádech. Co byste například říkali konferenčnímu stolku s úložným prostorem a skleněnou plochou na kolečkách? I takové modely si můžete vyrobit doma svépomocí.

Chcete mít originální nábytek z palet také doma? Nebojte se toho!

Aby ovšem vámi vyrobený nábytek vypadal podobně jako na fotografiích, je potřeba se vybavit určitou dávkou trpělivosti a pečlivosti. Pro maximální dojem můžete palety různě upravovat speciálními nátěry a barevnými laky, které změní palety v závěrečné fázi k nepoznání. Jedinou nevýhodou nábytku z palet je, že jakmile s jeho výrobou začnete, nedokážete hned tak skončit. Otázkou tedy zůstává, kam všechny své vynikající výrobky nakonec umístíte.

Promyslete si dobře, jaký nábytek z palet potřebujete!

Pokud se rozhodnete o výrobu nábytku z palet, dopředu si promyslete jeho účel a využití. Chcete jej raději používat v domácnosti nebo na zahradě? Chybí vám odkladové nebo úložné prostory? Chcete jej aktivně využívat, nebo pouze dekoračně zvelebit svoji domácnost? Od odpovědí na tyto otázky se totiž odvíjí další postupy výroby paletového nábytku. Pokud jste již dostali dobrý nápad, na nic nečekejte a pusťte se do něj raději okamžitě.

nábytek z palet
Zdroj, foto: digsdigs.com

nábytek z palet
Zdroj, foto: digsdigs.com

nábytek z palet
Zdroj, foto: digsdigs.com