Zahrada a podzimní sázení stromů

Ať se nám to líbí nebo ne, podzim je tady a s ním také spousta práce na zahradách. Aby byla vaše zahrada skutečně dobře připravena pro přezimování, musíte provést několik základních opatření.

výsadba na podzim
Zdroj, foto: flickr.com

Pravidelná celoroční práce na zahradě je znát na první pohled. Nejde přitom pouze o klasickou údržbu. Zahrada potřebuje mnohem víc péče, než si mnozí uvědomují. Na péči přitom není závislý pouze vzhled zahrady, ale také úroda a prevence problémů se škůdci.

K sázení stromů přistupujte zodpovědně

Jednu z náročnějších možností představuje sázení stromů. Mít stromy na zahradě není v dnešní době nic překvapivého. Kdo by odmítl vlastní úrodu jablek, hrušek, třešní nebo švestek? Možností je spousta, ale pokud sázení stromů zanedbáte, můžete se s úrodou rozloučit. Pěstování stromů není žádná legrace a je proto potřeba k nim přistupovat zodpovědně.

Jaký postup je pro sázení stromů nejvhodnější?

Nejprve je důležité koupit skutečně kvalitní sazenici. Ta musí být správně skladovaná a také kořeny nesmí být poškozené. Poté namočíme sazenici do vody a necháme ji zde alespoň několik hodin. Na zahradě vykopeme díru a zkontrolujeme kvalitu půdy. Pokud vaše zahrada nemá dostatečně kvalitní půdu, budete muset připravit výživný substrát. Kontejnerované stromky můžete vysadit bez namáčení.

Péči o strom hravě zvládnete s dobrými radami

Pokud chcete použít výživové hnojivo, nedávejte jej nikdy do samotné jámy. Stačí jej přidat k zemině navrch. Tím ovšem péče o stromek nekončí, ale naopak začíná. Chcete-li tedy pečovat o svoji zahradu i domácnost správně, měli byste se informovat o všech důležitých povinnostech z důvěryhodného zdroje informací, jakým je například magazín o bydlení. Najdete zde nejen rady a pomoc, ale také dobré nápady, které jistě uvítáte.