Zahradní nábytek: víte jaký vybrat?

Co nevidět je tu opět léto a s ním i vytoužený odpočinek na zahradě. Abyste si ho užili co nejlépe, je potřeba dobře zvolit zahradní nábytek. Zorientovat se v jeho široké nabídce ale může být složité – podívejte se proto na jednoduchý přehled aktuálních trendů!

nábytek
Foto: mountfield.cz

Dřevěný zahradní nábytek

Není divu, že klasický dřevěný nábytek dnes zdobí většinu zahrad – s ním totiž rozhodně chybu neuděláte. Protože je dřevo 100% přírodní materiál, hodí se k jakékoli zahradní dekoraci a městským terasám dodá alespoň kousek lesa.

Zahradní nábytek musí mimo jiné dokonale odolávat nevyzpytatelnému počasí. S tím si hravě poradí švédská borovice – materiál vycvičený v krutých severských podmínkách. Stejně vytrvalý je i o něco světlejší teak, který se bez problému vypořádá s nadměrnou vlhkostí. Je proto vhodnou volbou při výběru venkovního posezení především a skvěle doplní i bazén.

Kdo pro svou zahradu ale hledá skutečný unikát, měl by se poohlédnout po zahradním nábytku z mahagonu. Ten se dříve používal také ke stavbě lodí – není tedy divu, že letní deště proti němu nemají šanci. Jeho unikátní tmavá barva navíc každou zahradu jedinečně ozvláštní.

nábytek
Foto: mountfield.cz

Zahradní nábytek bez údržby

Dřevěný stůl se na vaší zahradě sice může nádherně vyjímat, ale aby vám sloužil dlouhá léta, je potřeba mu čas od času věnovat trochu péče. Taková starost odpadá při nákupu zahradního nábytku z jiných moderních materiálů.

Určitou klasikou se stal ratanový zahradní nábytek, který i přes svou eleganci vyžaduje minimální péči. Díky lehké hliníkové konstrukci je navíc velmi snadné ho kdykoli podle potřeby přemístit. Právě hliník je potom dalším významným hráčem na poli bezúdržbového zahradního nábytku. Ten vám na zahradu přinese jedinečný moderní vzhled, který si bez problému udrží za jakéhokoli počasí.

Moderní design nabízí i německý zahradní nábytek z tahokovu. Pro zvýšení odolnosti je pokrytý elothermovou vrstvou, která ho ochrání před nástrahami přírody.

nábytek
Foto: mountfield.cz

Zahradní nábytek ze všech šesti stylových a odolných materiálů najdete v Mountfieldu, kde vám s výběrem toho pravého pomohou odborníci. Vysvětlí vám také, jak se o svůj nový nábytek dostatečně starat, aby vám dělal radost ještě spoustu let.