Zahradničení je zábava, když máte správné vybavení

Sezona zahradničení je v plném proudu a spousta z nás už se může těšit z prvních kousků ovoce a zeleniny. Aby se nám však zahradničení dařilo a bylo pro nás současně také příjemným odpočinkem, bude třeba se na ně důkladně vybavit a připravit.

zahradničení - sekání trávy
ilustrační foto: pixabay.com

Připravte se na novou sezonu

Správný zahradník se pozná podle toho, jak o svoji zahradu pečuje. K tomu, aby se o ni dobře staral a zahrada tak měla vše potřebné, musí mít ale vždy po ruce to správné nářadí a další pomůcky. Při práci na zahradě je potřeba mít i to správné oblečení. Pokud je ještě nemáte, podívejte se například na ES pracovní oděvy, mezi kterými si jistě vyberou i ti nejnáročnější z vás. To, že budete pohodlně oblečeni do praktického oděvu, je základem úspěchu, takže neváhejte a investujte do kvalitního pracovního oděvu, který vás ochrání nejen před ušpiněním, ale také před možnými oděrkami a podobně. Vhodné je mít takového oblečení několik kousků, abyste vždy měli alespoň jedno čisté, když se druhé bude zrovna prát. V létě navíc využijete spíš kalhoty s kratšími nohavici, zatímco na podzim se neobejdete bez dlouhých kalhot.

Pomůcky musí být vždy po ruce

Při práci na zahradě oceníte více než kdekoliv jinde snadnou dosažitelnost všech potřebných pracovních pomůcek. K tomu jsou vhodné speciální zahradnické opasky, do kterých si můžete uložit potřebné nářadí, a mít je tak vždy během práce na zahradě při sobě. Pokud máte na zahradě dostatek místa, rozhodně nebude od věci postavit si zahradní boudu, ve které můžete skladovat zahradnické náčiní. Tu je ale lepší udělat uzamykatelnou, abyste odradili případné zloděje. Skladovat v ní můžete i zahradní sekačku, kolečka na převážení, lopaty, rýče, motyčky a podobně. Své místo v ní najdou ale i sezonní věci, jako je houpačka či příslušenství k zahradnímu bazénu.

Tip – Nepřehlédněte obdobný článek na residentmag.cz: Léto na zahradě