Zastřešení bazénů prodlouží koupací sezónu

Statisíce Čechů si pořídilo vlastní zahradní bazén a zvýšili si tak komfort vlastního bydlení.Vlastní zahradní bazén je velmi praktický. Sloužit vám může nejen v letních měsících, ale pokud se jej rozhodnete zastřešit, můžete prodloužit koupací sezónu od několika měsíců až po možnost celoročního koupání.

atypicky zastřešený bazén
Zdroj: Albixon.cz

Záleží jen na tom, jaký druh zastřešení bazénu vyberete. Zastřešení si lidé pořizují nejen kvůli prodloužení koupací sezóny, ale také proto, aby zabránili zbytečnému znečišťování bazénu (napadané listí a další nečistoty). Zakrytý bazén je vždy v bezpečí před jakýmikoli nečistotami. Navíc bude voda v bazénu stále teplá a nebude docházet k velkým výkyvům teplot. Zastřešení bazénů přináší jen samá pozitiva.

Jak vybrat nejvhodnější zastřešení

Jaké zastřešení bazénu konkrétně vybrat vám poradí v jakékoli specializované prodejně. V zásadě máte na výběr zastřešení posuvná a ty pevná. Zajímáte se o zastřešení bazénů, ačkoliv jste si zatím nevybrali ani rodinný bazén? Nevadí. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. Co se týče výběru zahradního bazénu, máte velmi mnoho možností. Bazény rozdělujeme na nadzemní a zapuštěné do země. Oba typy bazénů mohu být vyrobeny z mnoha různých materiálů. U zákazníků jsou velmi oblíbené například laminátové bazény, které si můžete pořídit v různých tvarech. U laminátových bazénů je také vysoká životnost. Jestliže se rozhodnete pro zapuštěný bazén, máte opět širší výběr nejen velikostí, ale také tvarů.

atypicky zastřešený bazén
Zdroj: Albixon.cz

Pro koho je určen

Vlastní rodinný bazén je skvělý pro každého člena rodiny. Když zvolíte dostatečnou velikost, budou mít z koupání radost nejen děti, ale i dospělí. Důležité je také samotné umístění bazénu. Mělo by se jednat o dostatečně slunečné místo bez stromů či křoví. V současné době je již možné pořídit velký zapuštěný rodinný bazén za slušné peníze a také na splátky. Vyberte si z široké nabídky bazénů, zastřešení a dalšího bazénového příslušenství.

atypicky zastřešený bazén
Zdroj: Albixon.cz