5 tipů pro správný výběr dětského nábytku

Pokud v nejbližší době čekáte šťastnou událost, tedy přírůstek do rodiny, jistě se mimo jiné zajímáte o nábytek do dětského pokoje. Jeho správný výběr je totiž důležitý nejen pro miminka, ale také pro rodiče!

Ondalek2
Foto: ondalek.cz

Kvalitní, bezpečný a elegantní dětský nábytek

V oblasti nábytku do dětského pokoje je pochopitelně nutné dbát na kvalitu i bezpečnost. Vzhledem k tomu, že Váš potomek právě zde bude získávat mnoho prvních smyslových podnětů, záleží však rovněž na estetické stránce. Zde už ale pro Vás máme pět tipů pro správný výběr dětského nábytku.

  • 1. Chcete-li si nákup usnadnit a zároveň ušetřit, můžete investovat do kompletního dětského pokoje, který dnes nabízí mnoho prodejců. Prohlédněte si proto některé dětské pokoje a zjistíte, jaké jsou v této oblasti aktuální trendy. 
  • 2. Pokud budete nakupovat dětský nábytek po jednotlivých kusech, zaměřte se především na postýlky a kolébky pro miminka. V těch se totiž Váš potomek musí cítit maximálně pohodlně. Měly by být tedy vyrobeny z přírodních materiálů a zároveň je nutné zvolit správnou matraci. V současné době si lze přitom zakoupit postýlku a kolébku pro miminka v jednom!
  • 3. Další nezbytnou součástí dětské pokoje musí být přebalovací pulty a komody. To jsou ovšem kusy nábytku, u nichž záleží nejen na pohodlnosti a prostornosti pro děti, ale měly by zároveň vyhovovat rodičům. Zajímavé jsou přitom zejména přebalovací komody, neboť u některých lze přebalovací nástavec sundat a komodu následně používat samostatně.
  • 4. V dětském pokoji by neměly chybět ani další kusy dětského nábytku. Za všechny zmiňme rozličné skříňky a regály, jídelní židličku, přičemž postupem času se bude hodit i psací stůl.
  • 5. Zajímá Vás, kde si pořídit nábytek do dětského pokoje levně? V tom případě Vám můžeme doporučit internetový obchod Ondalek.cz.