Chyby v interiéru: Z provizorního obýváku udělejte domov

Neutrální barevnost obývacího pokoje působí poklidně až nudně, jeho nepřehlédnutelná prázdnota provizorně. Interiéru bolestně chybí bytový textil, který by do něj s barvami a vzorem vnesl trochu vzrušení, života a přiměřeného napětí. Okenní dekorace doplněné polštářky k němu nabízejí ideální prostor.

chyby v interiéruilustrační foto: pinterest.com

1. Vzor tón v tónu

Hnědé závěsy opakují a rozvíjejí stávající uměřenou barevnost, kterou decentně oživují pouze vzorem laděným tón v tónu. Chybějící barevné akcenty v této verzi obstará svěží zeleň pokojových rostlin.

2. Decentní barevnost

Nevýrazný interiér přiměřeně oživí závěsy, které kombinují neutrální základ s elegantní teplou barvou, např. vínovou, starorůžovou nebo lososovou. Ta se může objevit na efektním pruhu v horní či dolní pasáži závěsů, případně na římských roletkách mezi nimi.

Efektní kombinace závěsů s roletkami pracuje s látkami Mattari a Buegel od firmy Saum & Viebahn. Jejich cena se liší dle konkrétního dodavatele a pohybuje se kolem 1300 – 1600 Kč/bm. Hedvábné závěsy ušité ze tří barevně sladěných látek a zdobené dvoubarevnými květy, doplněné dvojicí pruhovaných polštářků, jsou od firmy Dorian Dekor.

3. Květinový vzor

Něžný květinový vzor dodá strohému interiéru ženskou jemnost a romantický nádech. Barevné květinové vzory na světlém podkladě působí vždy vesele a bezstarostně a stávající neosobní bezvýraznou atmosféru radikálně promění. Protože základní barevný koncept je striktně neutrální, není třeba se při výběru květinové látky jakkoliv omezovat.