Dětský pokoj: Co opravdu potřebujete?

Těšíte se na příchod miminka a pomalu začínáte připravovat pokojíček? Nebo už doma máte malého rošťáka a renovujete mu pokoj? Pak vás čeká zdlouhavý proces vybírání nábytku, sledování trendů a zjišťování, který nábytek je pro vás ten pravý. Poradíme vám, jak poznat kvalitní vybavení a bez čeho se rozhodně obejdete.

dětský pokoj
ilustrační foto: ondalek.cz

Kvalitní nábytek: Jak ho poznáte

Dětský nábytek by měl být především kvalitní. Nezanedbejte ani stabilitu a bezpečnost! Při výběru sledujte, z čeho je nábytek vyroben. Sklo, kov ani plast nejsou právě ideální volbou. Raději sáhněte po přírodních materiálech. Ideální je třeba dřevo, které je nejen příjemné na omak, ale na pohled pokoj zútulní. Dbejte také na kvalitu zpracování. To je ještě důležitější než samotný materiál. Nikde nesmí čouhat šrouby, konstrukce by měla být pevná a stabilní a nábytek by také neměl mít ostré rohy a hrany.

Tip: Kvalitní vybavení pro dětské pokoje najdete na ondalek.cz. Čeká na vás velký výběr kvalitního nábytku, který se stane ozdobou každého pokojíčku.

dětský pokoj

Co budete opravdu potřebovat

Nenechte se pohltit nákupní horečkou a realistiky se zamyslete nad tím, jak dlouho vybraný nábytek využijete. Nekupujte zbytečnosti a nábytek, který za pár měsíců už nebudete potřebovat, raději nekupujte. Pořiďte takový nábytek, který najde uplatnění i po letech. Takže pokud neplánujete v nejbližší době dalšího potomka a váš rozpočet není zrovna astronomický, bez přebalovacího pultu či kolébky se zaručeně obejdete.

Buďte praktičtí a s rozumem vybírejte také barvu nábytku. Přestože jsou výrazné barvy a motivy na pohled veselé, po pár letech pro ně nenajdete uplatnění. Vsaďte raději na neutrální motivy a barvy, ze kterých vaše dítko jen tak nevyroste. S barvičkami a veselými motivy se můžete vyřádit na doplňcích a dekoracích, které vaši peněženku nezruinují.

pokoj