Dětský pokoj vyžaduje nápaditost a pohodlí

Jednou z věcí, na kterou bude v dospělosti vaše dítě nostalgicky vzpomínat, bude jeho dětský pokoj. Věnujte tedy jeho zařizování zvláštní péči a vyhrajte si s výmalbou, nábytkem a ostatními doplňky. Pokoj pro dítě musí být nejen pohodlný a nápaditý, ale především hravý.

fotografie pokojeZdroj: farreys.com/

Dítě ve svém pokoji tráví značné množství volného času, a proto bychom neměli zařízení této místnosti podcenit. A vezmeme to rovnou od podlahy, kdy zvážíme, zda nebude lépe zvolit parkety s malým kobercem pro hraní nebo necháme koberec položit na celou podlahu.

Pořizujeme nábytek

Dětský nábytek bychom měli vybrat tak, aby děti zaujal nejen svým vzhledem, ale i provedením. Toto je oblast, kde je dobré popustit uzdu své fantazii a vytvořit skvělé prostředí pro dětské hry. Nezapomínejte tedy dětský pokoj vybavit i různými úložnými prostory pro jejich hračky, a pokud přidáte prvky jako houpačku zavěšenou na stropě, úspěch u dětí budete mít zaručen.

To nejpodstatnější aneb psací stůl a postel

Stůl do dětského pokoje volíme buď klasický menší, nebo v poslední době obzvlášť populární stůl nastavitelný, kdy jeho výšku lze upravit podle toho, jak dítě roste. Ke stolu také neodmyslitelně patří kvalitní dětská židle, která by měla být pohodlná a opět nastavitelná.
Výběr postele podřídíme volbě dětí, které se mohou rozhodnou pro postel patrovou nebo klasickou. Oblíbené jsou i postele vestavěné, které jsou navíc velmi praktické.


Zdroj: themaisonette.net