Dosloužila vám pračka? Pořiďte si novou levně!

Doba ručního praní už je řadu let tatam. Dnes si naopak můžete pro tuto činnost pořídit moderní spotřebič, který šetří práci, čas a v neposlední řadě i vaše ruce. Jak ale vybrat ten nejvhodnější?

pračka
ilustrační foto: pixabay.com – HebiPics

Nákup pračky. Dle čeho vybírat?

Život bez pračky je v současné době již těžko představitelný a tento spotřebič je tedy základem prakticky každé domácnosti. Pokud ale sháníte novou pračku, je potřeba zohlednit spoustu více či méně důležitých vlastností. Proto si je ve zkratce probereme krok za krokem.

  • Typ pračky. Předně je nutné rozhodnout, zda si pořídíte pračku s předním či horním plnění. Jediný významnější rozdíl přitom spočívá v tom, že druhá varianta se hodí spíše do menších místností. K dispozici ale navíc máte i klasické ostředivky, jež rozhodně nejsou reliktem minulosti.
  • Energetická třída. Velmi důležité kritérium, tedy chcete-li při praní šetřit peníze i životní prostředí. Pračka s energetickou třídou A+++ sice není nejlevnější, na druhou stranu ale ušetříte při jejím provozu.
  • Objem. V tomto ohledu záleží na počtu členů domácnosti. Pro jednotlivce postačí i pračka s objemem 3 až 5 kg, větší rodina nicméně bez problémů využije i objem 12 kg.
  • Programy. Určitým počtem základních programů dnes disponují všechny pračky. Některé ovšem přinášejí nepřeberné množství doplňkových funkcí, což se ale pochopitelně projevuje i na ceně. Musíte tedy zvážit, zda je vůbec využijete.
  • Pořizovací cena. Finanční stránka je pro mnohé lidi zcela zásadní. Pokud ovšem nakoupíte v některém z e-shopů, můžete výrazně ušetřit. Internetový obchod Expert.cz nabízí např. větší spotřebiče za velmi zajímavé ceny!