Dřez už dávno není jen nádoba

Kuchyňské dřezy podléhají módním trendům! Zajímá nás atraktivní vzhled i kvalita. Chceme pro naši kuchyni jen to nejlepší!

1vodovocz
Foto: mand.cz

Dřez jako obyčejná nádoba, ve které myjete nádobí, dřez, ve kterém leží houbička a talíře od oběda, dřez, na kterém při zařizování kuchyně ani moc nezáleží… tak jsme možná dřez chápali dosud. Jako obyčejnou nádobu. Tou ale dřez už dávno není. Moderní design přinesl i do naší kuchyně něco nového, a tím novým je užívání si všednosti. Proč bychom nemohli udělat z všedních prvků něco zcela jedinečného? I z dřezu může být skutečná perla vaší kuchyně, spíše doplněk, který okrášlí celý prostor… samozřejmě musí být funkční a splňovat všechna kritéria i té nejnáročnější hospodyně. Ale i otázka estetiky hraje svoji roli!

Nerezové dřezy – klasika, která umí překvapit!

I ověřená klasika mezi dřezy – dřezy nerezové – může překvapit! Jak již název napovídá, nerezové dřezy nerezaví, věřte ale, že ani jejich design nezůstává pozadu a rovněž „nerezaví“. Jejich nespornou výhodou je i ekonomická dostupnost, takže nemusíte očekávat žádný průvan peněženky. Různá provedení, ať už preferujeme dřezy rohové, kulaté, dřezy s odkapní plochou, jednodřezy či dvoudřezy, umožní vybrat si to „pravé ořechové“ skutečně každému. Dřezy z ušlechtilé nerezové oceli odolávají kuchyňským kyselinám i „barevným“ potravinám. Nemusíme se bát skvrn od kávy, čaje či červené řepy.

2vodovocz

Zajímavé a velmi praktické řešení nabízí dřez Blanco LANTOS 6 S IF s excentrem, při práci rozhodně oceníme vaničku i odkap. I mezi nerezovými dřezy najdeme stylové designové kousky. Takovým krasavcem, který by klidně mohl vystoupit na přehlídkové molo, je například dřez Alveus STYLUX 50 nebo dřez Blanco ANDANO 700 IF/A s táhlem.

Nerezové dřezy se sklem, elegantní designovky pro vaši kuchyni

Zajímavý kompromis představují nerezové dřezy se sklem. Sklo je elegantní materiál, který dodá nerezové oceli punc luxusu! Hluboký nerezový dřez vsazený do černého nebo bílého tvrzeného skla, to je dřez Alveus GLASSIX 10, který posune zařízení vaší kuchyně na zcela jinou úroveň. Hodí se do moderní kuchyně, kde dominuje vysoký lesk (například na kuchyňských skřínkách) nebo kde už se sklo objevuje.

3vodovocz

Současným hitem mezi dřezy jsou elegantní dřezy granitové. Své příznivce si získaly nejen díky svému atraktivními vzhledu, ale i kvůli mimořádné kvalitě. Dřezy vyrobeny z 80% z drcené žulové suti a křemičitých písků představují mimořádně odolný kuchyňský prvek. Odolávají nárazům i poškrábání. Dřezy špičkové kvality od evropských výrobců Alveus, Blanco a Schock najdete i v naší nabídce.

Granitové dřezy, módní hit v atraktivních barvách

Co nás na granitových dřezech opravdu baví? Jejich barevnost! Například dřez Blanco METRA 45 S bez excentru si můžeme do své kuchyně pořídit i v netradičních odstínech perlově šedé, kávové, béžové champagne a mnohých dalších. Snad černější než černý je odstín Magma dřezu Schock MONO D-100! Granitové dřezy lze sjednotit i s dřezovými bateriemi s granitovou povrchovou úpravou.

4vodovocz

Elegantní spojení luxusu a designu nabízí dřezy keramické. Oblíbené jsou zejména v interiérech, které ctí „zákony přírody“. Keramické dřezy budou slušet kuchyním, ve kterých dominuje dřevo či kámen. Keramiku oceníte i díky jejím skvělým vlastnostem. Rozhodně není žádná křehotinka – odolává úderům, nárazům, poškrábání i skvrnám. Keramický dřez je posledním výkřikem módy a troufáme si říct, že hned tak nezmizí. Kdo by nechtěl mít doma třeba jedinečný dřez Blanco TOLON 45 S s excentrem z přírodní keramiky?

5vodovocz

Poslední trendy i osvědčená klasika, tak by se dala charakterizovat naše nabídka moderních dřezů, které se stanou klenotem vaší domácnosti. Nerezové dřezy ozvláštní elegantní sklo, granitové dřezy jsou současným hitem a čerstvou novinku představují dřezy keramické. Jaký je váš favorit?