I předsíň může mít šmrnc, nezanedbávejte ji

V každém bytě i rodinném domě jsou místnosti, u kterých bychom design nikdy nezanedbávali a jejich vybavení věnujeme patřičnou pozornost. Největší důraz je kladen na obývací pokoje, vizitku každého bydlení, které jsou dále následovány kuchyněmi, ložnicemi, dětskými pokoji a koupelnami, ale na předsíň mnohdy zapomínáme.

předsíň
ilustrační foto: flickr.com – steve hanna

Často opomíjíme jednu místnost, která si to ale rozhodně nezaslouží. Jedná se o předsíň. Vybavení předsíní věnujeme nejmenší pozornost a většinou to je na první pohled patrné. Design předsíní se ale dá vymazlit k dokonalosti. Není to tak složité a ani drahé!

Narozdíl od jiných místností není zapotřebí tolik nábytku

Velkou výhodou předsíní je fakt, že pro jejich maximálně účelné vybavení není zapotřebí tolik kusů nábytku. Holé by ale také neměly zůstat, ať už z praktického nebo desénového hlediska. Pokud vybíráte nábytek do předsíně, musíte hledět především na to, aby byl elegantní a zároveň praktický. Jednotlivé kusy spolu vzájemně musí ladit.

2 základní možnosti – každý kus zvlášť nebo ucelené sety

Při výběru nábytku do předsíně máte 2 základní možnosti, jak volit a vybírat. První možností je pořízení předsíňové stěny. Jedná se o ucelené sety nábytku se stejným designem, kdy všechno vybavení je pohromadě. Tyto sety se ale dají využít jen v případě, že máte předsíň s dlouhou stěnou a vše může být na této stěně. Pokud jste nuceni nábytek rozmístit do různých částí předsíně, tak je lepší volit a vybírat jednotlivé kusy.

Jak může vypadat botník

Až budete vybírat botníky do předsíně, myslete na to, že by vždy měly být zavřené. Pokud budou botníky jen poličky, nikdy to v předsíni nevypadá elegantně. Poličky na boty jsou dobré, pokud máte v domě místnost, vyhrazenou jako šatnu. V předsíních je vhodné využívat botníky s dvířky. V dnešní době je kreativita opravdu velká a to jak v materiálech a designech botníků, tak v oblasti technologií otevírání. Botníky mohou mít otevírání na klasických pantech s poličkami ve skříni, výsuvné nebo výklopné systémy.

Co by dále nemělo chybět

Hodně probíraná je debata, zda pořídit na kabáty skříň nebo jen věšáky? Každý způsob má své přednosti. Ve skříních kabáty a bundy nijak neruší design místnosti. Pokud je na věšácích moc bund, už mohou rušit vzhled. V zavřené skříni se ale nevyplatí skladovat vlhké oblečení. Špatně uvnitř schne a může se zapařit zapáchat. Dále by rozhodně nemělo chybět zrcadlo, u kterého se můžete upravit těsně před odchodem z domu. Velmi praktické jsou pak malé věšáky na klíče a košíky na obsah kapes.

Nevybírejte jen podle ceny

U předsíně byste rozhodně neměli vybírat nábytek jen podle ceny. Ani v těchto místnostech se takový výběr nevyplácí. Rozhodně to ale neznamená, že levný nábytek do předsíně nemůže být kvalitní. Vždy je vhodné si zjistit kvality a zkušenosti firmy, která nábytek prodává nebo vyrábí.