Industriální design je stále v kurzu

Jeden z prodávaných domů, který se nachází ve Švédsku, jasně ukazuje, že je tento styl stále velmi trendy a rozhodně má celou řadu příznivců.

industriální design
Foto: bocenter.se

Ti na něm obdivují hlavně celkový kontrast v podobě neopracovaných holých cihlových zdí, na které ale navazuje zcela běžný nábytek. Každý si tak bude připadat v domově, který však může z části připomínat prostor bývalých továren či skladů, a to hlavně vzhledem k cihlové části, která je hlavní dominantou.

Bílá barva jasně dominuje

A jak ukazuje právě zmíněný skandinávský dům, je to právě bílá barva, která dokáže s červenými cihlami dokonale kontrastovat, a vzájemně tak vytváří skutečně dokonalou harmonii, která je v tomto ohledu jedna z nejkrásnějších. Vše samozřejmě doplňují přírodní materiály, a to jak ve formě nových a moderních desek stolů, tak i v podobě starého dřevěného nábytku. A ve stejném duchu se nesou také části dřevěných podlah, nebo i strop samotný – který je jak jinak taktéž natřený bílou barvou. A ač industriální design nemusí vždy působit tím stejným dojmem, v případě tohoto provedení celý interiér působí velice teple a útulně. A právě na to má hlavní vliv již zmíněná kombinace materiálů a barevných kontrastů.

industriální design
Foto: bocenter.se

Stejná koncepce po celém domě

A ačkoliv je dům velmi rozsáhlý, bílá barva jasně převažuje. Rozhodně ale nepůsobí stroze a nudně, jelikož součástí je i řada zajímavých prvků ve velmi neobvyklých barvách. V prostoru ložnice tak může vyniknout třeba výrazná žlutá komoda, či stejně zajímavé světlo stejné barvy, a to v prostorách obývacího pokoje. Žlutá barva tak celkově doplňuje celý prostor originalitou a neobvyklostí, což je rozhodně správná cesta k tomu, jak se ještě více vymanit s představ o tom, že industriální design musí být vždy nudný, neupravený a nedává prostor na realizace designových doplňků. Právě naopak.

industriální design

industriální design

industriální design

industriální design

industriální design

industriální design

industriální design
Foto: bocenter.se