Jak má vypadat moderní sedací souprava? Z gauče si dobijte telefon i počítač.

Dnešní sedačky už nejsou určené jenom k sezení. Lidé na nich mohou i nerušeně pracovat. Sedačka jim dobije počítač nebo třeba vychladí pivo.

sedačky
ilustrační foto: sedackyphase.sk

21. století je dobou chytrých řešení. Bez smartphonu nedáme ani ránu. Různě užitečné aplikace nám usnadňují život a přes telefon můžeme díky takzvanému internetu věcí ovládat celou domácnost nejčastěji vytápění či stínění oken. Technologický pokrok se však týká i tak všedních kusů nábytku, jako je sedací souprava. Lidé kladou čím dál více důraz na funkčnost domácnosti, a tak i sedačka musí splňovat hned několik funkcí na jednou, abychom z ní nemuseli vstávat a mohli na ní nerušeně pracovat nebo odpočívat.

Sedačka jako pracovní stůl

To, že mají sedačky elektrické vysouvací podsedáky a podnožky, už žádná velká novinka není. Pokud takovou vlastníte, určitě víte, že není problém se na ní pohodlně uvelebit nejen při čtení či sledování filmu, ale můžete na ni i pracovat. Držet ale notebook dlouho na klíně není nic příjemného. Pokud tedy uvažujete o tom, že bude doma pracovat častěji, vyzkoušejte sedací soupravu s výsuvným stolečkem, na který si váš laptop můžete pohodlně uložit a nerušeně pracovat.

Sedačka jako nabíječka

Pokud už na gauči občas pracujete, určitě vás také dokáže naštvat, když váš notebook začne hlásit, že má nedostatek elektřiny. Vy se pak musíte chtě nechtě vytrhnout z práce a začít hledat nabíječku. Naštěstí výrobci sedaček už myslí i na to. V některých područkách tak najdete skrytou elektrickou zásuvku. Nabíječku tam tak můžete mít permanentně schovanou a připravenou, kdykoliv ji budete potřebovat. Pokud si ještě k tomu potřebujete dobít i telefon, také to už dnes není problém. V sedacích soupravách kromě elektrické zásuvky najdete i USB port, z kterého si můžete mobil dobít.

Sedačka jako chladnička

I při práci je ale třeba se občas osvěžit dobrým pitím nebo posilnit malou svačinkou. Určitě to poznáte když člověk pracuje doma, stále odchází do kuchyně, aby tam něco zbaštil. Opět tak odvádí svou pozornost od práce, ale ne tak s moderní sedačkou. Některé gauče totiž mají v područce skrytou i malou ledničku. Před začátkem práce si tam tak můžete uložit nápoje a dobroty, a pokud dostanete při práci hlad nebo žízeň, nemusíte nikam chodit. Ale je nám jasné, že takovouto vymoženost ocení hlavně sportovní fanoušci. Mít k dobrému fotbalovému zápasu neustále po ruce vychlazené pivo je snem nejednoho sportovního fandy.

Sedačka jako koncertní síň

Některým lidem však k životu zcela postačí kvalitní hudba. Pokud jste i vy hudebními nadšenci a doma máte málo místa na pořádné reproduktory, můžete si pořídit sedací soustavu s vestavěnými reproduktory. Sedačku stačí propojit s vaším mp3 přehrávačem nebo mobilem a skvělý hudební zážitek je na světě.