Kvalitní dřevěné parkety jsou hitem domácností

Při rekonstrukci domu nebo jeho opravách narazíte na spoustu možností, jak vylepšit komfort domácnosti a zajistit si více tepla, klidu nebo příjemných designových prvků. Největší rozdíl bývá v kvalitě a ceně.

dřevo podlahy
Zdroj: flickr.com, reklamní sdělení pro www.efloor.fr

Obecné pravidlo říká, že vysoká kvalita a vysoká cena spolu úzce souvisí a naopak. Přitom záleží pouze na vás samotných, kdy uznáte za vhodné ušetřit levnějším materiálem, který se vám v závěru prodraží mnohem víc než materiál kvalitní.

Dřevěné parkety mohou ovlivnit vaši domácnost!

Zdi, strop a podlaha patří k základům každého domu či bytu. Nejčastěji samozřejmě využíváme podlahu, která je tím i víc zatěžovaná. Měli byste se při rekonstrukci proto zaměřit na kvalitní dřevěné parkety parquet masif, které se osvědčily v otázce odolnosti, atraktivního vzhledu i dlouhé životnosti. Pořizovací cena je sice dražší, ale oproti levným napodobeninám zase déle vydrží.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Základní dřevěnou podlahou představuje třívrstvé provedení, které zároveň obsahuje také klasickou tepelnou i zvukovou izolaci. Při instalaci podlahového vytápění ovšem zvolte raději dvouvrstvé provedení, kde klasická izolace sice chybí, ale pro správnou funkci podlahového vytápění se hodí mnohem lépe. Sami poznáte ten rozdíl na první dotyk.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Nepodceňujte vzhled dřevěných parket

I v případě dřevěné podlahy můžete volit mezi různými styly designů. Mezi ty nejatraktivnější patří přírodní dřevo se škrábanci a suky, které je ošetřeno povrchovou vrstvou pro zachování netradičního designu a k ochraně před vážným opotřebením. Můžete si ale vybírat i z klasických hladkých parket, které mají různé barvy i světlost odstínů. Ani v případě dřevěných podlah není nic nemožné a nabídka je skutečně pestrá.