Kvalitní sprchový kout i do malé koupelny? Jde to!

Řada lidí proto žije v přesvědčení, že i když by si chtěli pořídit sprchový kout, musí se zaměřit jenom na obyčejná a malá řešení.

sprcha
ilustrační foto: pixabay.com – midascode

Opak je však pravdou. Podívejme se společně na to, že ani malá koupelna není překážkou v souvislosti s vaším snem.

Různých tvarů je dostatek

Začněme faktem, že k dispozici je dnes v rámci tohoto sortimentu dostatečné množství tvarů sprchových koutů. To je pro každého zákazníka logicky velké plus. Je jedno, jak vypadá vaše koupelna, jelikož v rámci nabízených řešení není problém vsadit na jeden z nich:

  • Čtvercové
  • Obdélníkové
  • Čtvrtkruhové
  • Atypické

Z toho jasně vyplývá, že můžete samotný tvar sprchového koutu plně přizpůsobit velikosti, ale i volnému prostoru vaší koupelny. Rozměrově můžete vybírat od těch nejmenších 75×75 cm až po velké sprchové kouty, které mohou dosahovat rozměru např. 150×90 cm.

Jakmile je sprchový kout vybrán, stačí už pořídit jenom vodovodní baterii nebo rovnou zavítat mezi sprchové sety. Tedy řešení, u kterého na volném místě nejste nijak závislí. Jedná se o samotné řešení sprchy jako takové, která je umístěna uvnitř samotného koutu. Z hlediska nutnosti dalšího místa se není čeho obávat. Ta nejlepší řešení dnes logicky nabídnou i různá nastavení průtoku vody, spojená třeba s imitací běžného deště, stejně jako není problémem zaměřit se i na další vlastnosti s výběrem spojené.

I výběr správných dveří umí ušetřit místo

Zvolený sprchový kout do prostoru vaší koupelny dokonale sedí, ale vy máte přesto obavy, zda bude zajištěna možnost jeho bezproblémového používání? Pokud ano, jistě myslíte na otázku samotných dveří a toho, zda jejich otevření nebude bránit jiná součást vaší koupelny. Ani zde se není třeba čehokoliv obávat. Sprchové dveře dnes existují v řadě typů, což může znamenat, že se otevírají i uvnitř sprchového koutu. Opět tedy platí, že ani jeden jediný centimetr místa navíc již nebude potřeba. Nechcete-li šlápnout v tomto směru vedle, určitě doporučujeme řešení klasických posuvných, nebo posuvných zalamovacích dveří. V žádné fázi otevření totiž mimo prostor sprchového koutu nijak nezasahují.

Koupelna pro náročné? Proč ne!

Jelikož jsme se rozhodli ukázat vám, že i do malé koupelny si můžete pořídit skutečnou kvalitu, je třeba zmínit, že není vždy nutné zůstávat jenom u klasiky. Tedy běžného sprchového koutu, který slouží jenom k základní hygieně. Hitem posledních let jsou takzvané masážní boxy. V kombinaci se správnou vaničkou a sedátkem se mohou stát místem, kde si příjemně odpočinete, stejně jako můžete vašim svalům ulevit od bolesti. Jejich výhodou je v podstatě vše, co jsme uvedli výše. Samotný masážní systém je instalován uvnitř sprchového boxu, což logicky znamená fakt, že ani toto náročné řešení nemusí být spojeno s nutností zvětšovat koupelnu, nebo měnit její plánované dispozice a rozložení dalších jejích prvků.