Jsou lepší laminátové nebo dřevěné podlahy?

Podlahy jsou důležitou součástí každé domácnosti. Nejtěžší otázkou bývá při jejich volbě rozdíl mezi cenou a kvalitou, který je velmi výrazný. Vyplatí se investovat do kvalitní dřevěné podlahy, nebo stačí klasické laminátové za mnohem nižší cenu?

dřevo
Zdroj, foto: flickr.com

Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná a rozhodně se vyplatí projít jednotlivé faktory, které výběr podlahy ovlivní. Základním faktorem jsou vaše finanční možnosti a také rozměry místností.

Dřevěné podlahy vás nikdy nezklamou

Společně s výběrem podlahy musíte vědět, jak vysokou máte potřebu tepelné izolace. Pokud si myslíte, že vám klasická izolovaná podlaha nepostačí, vyberte si dvouvrstvou podlahu, která vám umožní instalaci podlahového vytápění. Oproti laminátovým podlahám můžete těm dřevěným více důvěřovat. Skutečně je jejich odolnost o mnoho vyšší, což souvisí také s životností podlahy.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Pokud si totiž pořídíte kvalitní dřevěné podlahy parquet masif, musíte sice investovat více peněz do jejího pořízení, ale na druhou stranu zase ušetříte v budoucnu za opravy, demontáže a výměnu. Laminátové podlahy jsou totiž mnohem víc náchylné k poškození a jejich oprava je až pětkrát častější, než v případě skutečně kvalitní dřevěné podlahy. Opravu je u dřevěných podlah často možné provést i bez demontáže.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

U laminátových podlah neušetříte!

Pokud si tedy shrneme veškeré informace, dozvíte se, že rozdíl v ceně není v závěru až tak závratný. Co ušetříte na koupi podlahy, vydáte později za její častější opravu a výměnu. Dřevěné podlahy navíc přinášejí větší tepelnou a zvukovou izolaci. Jejich vzhled je dokonalý a každý kousek podlahy je nefalšovaný originál.