Ložnice po praktické stránce

Každá ložnice je primárně místem, kde spíte a odpočíváte, nabíráte síly na své každodenní fungování. Je ale také místem, které má svá pravidla a potřeby. Tyto potřeby se týkají především úložného prostoru a kvalitní postele. Na co byste tedy neměli při zařízení ložnice zapomínat?

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz

U každého zařízení ložnice by se měl klást hlavní důraz především na výběr postele nebo alespoň na výběr kvalitní matrace do postele. Ty totiž mají největší vliv na to, jak se budete po strávené noci cítit. Pokud není postel kvalitní, není bytelná, vrže nebo spíte na již proležené matraci, necítíte se odpočatí a celková energie a zdraví se snižují. Postele je možné rozdělit v základu na takové, které jsou již kompletně vybavené roštem i matrací, obvykle se jedná o celočalouněné postele s úložným prostorem, a na postele, které rošty a matrace nemají a kupujete v podstatě pouze samostatný rám. V některých případech jsou rámy opatřeny alespoň roštem. Matraci pak dokupujete samostatně a máte možnost si vybrat podle vaší cenové relace a také kvality matrací.

V žádné ložnici obvykle nechybí úložný prostor v podobě šatní skříně. Ty je potřeba zvolit tak, aby odpovídaly místu dostupnému pro přístup do skříní. Standardně tedy volíte mezi křídlovými otevíratelnými skříněmi a skříněmi s posuvnými dveřmi.

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz

A co další vybavení?

Ložnice se samozřejmě neskládá pouze z postele a skříně. To by byl pokoj poměrně prázdný. Nutné je také další vybavení. Od nočních stolků, přes komody, pracovní stůl klidně až po knihovnu. V případě, že chcete mít celou ložnici poskládanou z nábytku jednoho stylu, vyplatí se vám koupit rovnou celou ložnicovou sestavu nebo vybírat jednotlivé kusy nábytku z jedné řady ložnicové sestavy. Můžete pak kupovat i postupně a máte jistotu, že ložnice bude zařízená ve stejném tónu.

ložnicová sestava
Zdroj: nabytek-elegance.cz