Luxusní povlečení a jeho výhody

Spánek je pro život velice důležitý, vždyť jím trávíme téměř třetinu našeho života. Nevyspalý člověk je mrzutý člověk. Nedostatkem spánku netrpíte jen Vy jako osoba, ale i Vaše psychika, pleť nebo vlasy. Spánek se tedy nevyplatí odbývat.

stellaateliers1
Foto: stellaateliers.cz

Je spoustu možností, jak si Váš spánek zkvalitnit. Než se uchýlíme k radikálnímu rozhodnutí v podobě pilulek apod., zamyslíme se nad změnou polštářů, matrací a v neposlední řadě i povlečení.

Kvalita ložního povlečení skutečně hraje velkou roli. Právě proto bychom za žádných okolností neměli jeho výběr podcenit. Kdo ale chce kvalitou nahradit krásný design? Vždyť barva, styl a potisk jsou jen další měřítka, na které při výběru povlečení koukáme. Moderní domácnost si vyžaduje slazený design. A toto pravidlo se týká i ložnice.

Mezi důvody proč si oblíbíte kvalitní a luxusní povlečení patří například vzhledová kvalita. Díky použitým materiálům je povlečení pevné a jeho barvy jsou odolné a kalitní. Svou kvalitu a nádherné barvy si zachovává i po mnohém a mnohém vyprání. Mezi další klady, kvůli kterým si toto povlečení zamilujete, patří nádherný lesk a 100% hebký materiál, do kterého bude radost se večer zachumlat. Nikdy se Vám nezprotiví. Během chladných večerů Vám zajistí hřejivé teplo a v období horkých letních nocích, Vás příjemně ochladí. Co potěší každou ženu, je to, že se toto povlečení obvykle vyrábí s nežehlivou úpravou, takže budete moci dát sbohem hodinám strávených u žehlicího prkna a nahradit je hodinami v příjemném povlečení.

Stella – nová kolekce luxusního povlečení

Každoročně nový a nadčasový design Vám nabízí společnost Stella Ateliers. Vybere si každý. Mimo jiné k povlečení nabízí také jednolícní úpletová prostěradla z česané bavlny, která vždy do posledního detailu ladí k nabídce ložního prádla.

stellaateliers2

Stella Ateliers na výrobu ložního prádla využívá tu nejkvalitnější bavlnu, kterou lze na našem trhu získat. Mluvíme tu o dlouhovlákenné a ručně sbírané bavlně s minimálním procentem rostlinného znečištění. Připravená příze je dále zpracovávána do saténových tkanin a jerseyových pletenin, dodávaný tkaný satén se poté dále bělí, barví, tiskne a upravuje. To vše probíhá pod přísným odborným dozorem. A právě takto probíhá výroba kvality.

Povlečení Mako

Povlečení Mako-Jersey

Při výrobě látky Mako-Jersey se využívá pletací stroj, na kterém je látka pletená ze 100% bavlny nejvyšší jakosti do malých zrnitých oček. Na rubu látky jsou drobá očka a na líci svislé uzounké čárky. Látka Mako-Jersey patří mezi nejhebčí materiály vůbec. Povlečení je maximálně prodyšné a skvěle absorbuje vodu.

stellaateliers3-mako saten

Výhody povlečení

 • Egyptská bavlna je jemnější než bavlna tkaná
 • Možnost napnutí (až o 25% své velikosti)- skvělé při výrobě prostěradel
 • Savost a prodyšnost
 • Oslnivý lesk a stálost barvy
 • Výjimečná hebkost, jemnost a měkkost
 • Skvělá regulace tepla
 • Povečení se nemusí žehlit
 • Zapínání na praktický zip

Povlečení Mako – Satén

Mako-Satén, podobně jako Mako-Jersey, patří mezi nejjemnější, nejhebčí a nejměkčí materiály, které si můžete pořídit. Mluvíme tu o oboulícém úpletu s vysokou gramáží. Egyptská bavlna, ze které je tento materiál vyráben, je jedničkou mezi bavlnami po celém světě. Jde o 100% čistou česanou bavlnu, která prochází procesem mercerace.

Proces mercerace – je proces, během kterého se látka ponoří do koncentrovaného louhu sodného, ve kterém vlákna nabobtnají a přetvarují se. Tato procedura dodá látce vyšší lesk a odolnost. Zvyšuje pevnost materiálu a dlouhotrvající barvy, které jen tak nevyblednou. Bavlna je po tomto procesu nádherně hebká a lesklá a jen málokdo jí dokáže odolat.

stellaateliers4-mako jersey

Výhody povlečení

 • 100% pevnost materiálu
 • dokonalá jemnost, hebkost a měkkost
 • oslnivý lesk
 • dlouhotrvající barvy
 • kvalita materiálu
 • přizpůsobení podle ročního období – v zimě krásné hřeje a v létě Vás příjemně ochladí
 • nežehlivá úprava – pryč s hodinami u žehlicího prkna