Moderní dveře jsou dominantou každého interiéru

Dveře jsou nezbytnou součástí každého interiéru. Není to s nimi ale tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Velkou roli hraje rozměr, otevírání dveří, kování, tloušťka, materiál i styl. Jak si z tak rozmanité nabídky vybrat tu jedinou správnou?

dveře
Zdroj, foto: photos1.zillow.com

Situace však není beznadějná. Většinu rozhodování za vás vyřeší prostory bytu a jeho možnosti. Pouze v určitých případech vyžadují atypické prostory speciální úpravu. O to je ale rozhodování jednoduší. Nic jiného vám zkrátka nezbývá. Dříve než se ale rozhodnete pro určitý typ dveří, několikrát se přesvědčte, že se do určených prostor opravdu vejdou a půjdou dobře otevírat.

Dveřní kliky z kvalitních materiálů přinášejí větší jistotu

Asi nejzákladnější součástí dveří jsou dveřní kliky, které jsou mechanickým zařízením sloužícím k otevírání a zavírání dveří. Kliky ale neplní pouze praktickou funkci. Neméně důležitá je také estetická úloha. Výběr dveřní kliky závisí na dveřích, které chcete do prostoru umístit a také na místě, kde dveře budou. Klika musí také ladit s interiérem, jelikož je nejvýraznější součástí dveří. Nevybírejte raději kliku ve stejném stylu a barvě, v jaké jsou dveře. Jednotný styl nakonec splyne a vytvoří nevýraznou součást vašeho bydlení. Můžete si vybrat kliky matné, chromové, lesklé i nerezové. Vždy ale vybírejte raději z kovu než plastu, jelikož klika musí odolávat zátěži při neustálém otevírání a zavírání dveří.

Dveřní kování je nepostradatelnou součástí funkčních dveří

Kromě klik je samozřejmě nezbytné i ostatní dveřní kování. Patří sem tedy i panty, zámky, zavírače a posuvné mechanizmy pro posouvací dveře. To vše zajišťuje mechanickou funkci dveří. Rozmanitá nabídka bere ohledy na typy dveří a jejich účel. Kvalitní dveřní kování seženete pro exteriérové i interiérové dveře přesně podle svých požadavků. Speciální typy mohou zahrnovat také bezpečnostní prvky vhodné pro snížení rizika vniknutí do bytu někým cizím.

Nechejte se zlákat posuvnými dveřmi, které šetří prostor

Mezi nadstandardní typy dveří patří posuvné, které využívají uzavřený prostor příček pro své zasunutí. Ušetříte tak spoustu místa a do svého bytu zároveň umístíte velmi moderní prvek, který zároveň plní praktickou funkci. K ukotvení těchto posuvných dveří potřebujete stavební pouzdra JAP, která se zabudují během hrubé stavby přímo do příčky. Do těchto pouzder se pak umístí dveřní rámy, které neomezují prostor kolem vchodu. Dveře jsou tedy schované ve stěně, nepřekáží a ještě vypadají moderně. Tato kombinace je ideální variantou posuvných dveří a dveří vůbec.

dveře
Zdroj, foto: photos3.zillow.com