„Nekonečno“ možností interiérového stínění

Zastínění interiéru v dnešní době čítá mnoho možností. Nejde však jen o ochranu před světlem a teplem, interiérové stínění je vždy i součástí dané místnosti a dotváří tak její design. Záleží nejen na typu stínící techniky, ale i na tom, jakou látku použít vzhledem k tomu, co od ní očekáváme. Pokud chceme prostor opticky rozšířit, vybírejme materiál z jedné barvy, bez vzorů a volme chladné odstíny barev (modré, fialové, bordó, tmavě zelené). Pokud naopak chceme interiér více zútulnit, volme látky více barev nebo látky se vzory a teplé odstíny (červené, oranžové, žluté, světle zelené). Vraťme se však k samotnému produktu interiérového stínění a pojďme se podívat na jednotlivé typy podrobněji.

Interiérové horizontální žaluzie – nestárnoucí klasika

Interiérové žaluzie jsou cenově nejdostupnějším a nejběžnějším typem zastínění. Společnost ISOTRA nabízí mnoho produktů, kterými se snaží uspokojit všechny požadavky svých zákazníků. Je možné si vybrat z několika možností uchycení žaluzie na okno, z různého designu horního profilu, volíme šířku i tloušťku dané lamely a v neposlední řadě je na výběr z nesčetného množství barev. Velkou výhodou je především jeho jednoduchost a cenová dostupnost, avšak mnoho domácností již volí modernější typy stínění, kterými lze zastínit okno v celé šířce a nejen jeho jednotlivé prosklené části.

Interiérové vertikální žaluzie – nejen kancelářská záležitost

Vertikály“ jsou druhým nejznámějším typem zastínění, které se používají především v kancelářských prostorách. Dají se však použít nejen před okno jako klasické stínění, ale také mohou sloužit jako rozdělení prostoru v kancelářích, salónech nebo také v bytě. Díky tomu, že v dnešní době máme na výběr z látek mnoha barev, vzorů i stupňů propustnosti světla, mohou být exkluzivním designovým prvkem interiéru.

Látkové rolety – tolik možností!

Další širokou produktovou skupinou interiérového stínění jsou látkové rolety. Tento oblíbený moderní styl zastínění čítá širokou škálu možností umístění (přímo na okno, na rám okna, před rám okna), ovládání (řetízek, klika), provedení (plastové, kovové), ale hlavně velmi široký výběr látek, kde důležitou roli hraje také typ použitého materiálu. Látky s obsahem skelného vlákna jsou vhodné pro alergiky, látky se speciální nehořlavou povrchovou úpravou vytvoří pro Vás bezpečnější domácí prostředí.

Zvláštní pozornost jistě zaslouží látky typu den-noc, díky nimž si můžeme doslova hrát se světlem. Kombinují se tak výhody žaluzií a rolet – můžeme jimi plynule regulovat světlo a zároveň získáme interiérový doplněk s množstvím barevných kombinací.

Exkluzivitou je interiérová látková roleta Sunlite, která dokáže navodit tajemnou atmosféru, příjemný pocit či intimní nádech. Její jedinečnost spočívá v možnosti doplnění o led-diodové osvětlení umístěné v horní ozdobné liště, které v kombinaci s vybranou látkou pohádkově promění Váš interiér.

Plisse – variabilní a tak elegantní

Plisse je skládaná látková žaluzie, která oblékne Vaše okna, zútulní interiér a samozřejmě poskytne zastínění šité na míru vaší místnosti. Vybrat si můžete plisované látky s různým stupněm propustnosti světla, látky plně zatemňující, s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření nebo látky s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla.

Zároveň v roce 2021 společnost ISOTRA re-modernizovala celý systém výroby tohoto stále oblíbenějšího produktu a vydala nový, rozšířený vzorník pro látky plisse.

Velkou výhodou plisse je jeho variabilita ovládání i uchycení, není potřeba vrtat nebo šroubovat do zdi ani na okna. Profil se dá nalepit přímo na okenní tabuli. Můžete si zvolit více látek a zkombinovat je. Skládaná žaluzie (plisse) se stahuje klasicky od shora dolů, ale i naopak nebo od sebe či srolovat k sobě apod. Lze ji také přizpůsobit velice atypickým tvarům oken.

Japonská stěna – nádech jiné kultury

Japonskou posuvnou stěnu, roletu nebo chcete-li žaluzii, lze do interiéru umístit nejen pro navození lehce asijského nádechu. Jeden produkt může mít od dvou do pěti drážek, kde se může pohybovat až devět panelů. Ovládat ji lze šňůrou, klikou nebo motoricky. Samozřejmostí je výběr z mnoha typů látek, které se mohou různě nakombinovat a pohrát si tak s celým designem. Japonskou stěnu lze stejně jako vertikální žaluzii použít také jako předělení místností. A stejně jako na látkovou roletu a vertikálu, lze i na „japonku“ udělat na zakázku potisk látky na míru.