Neuvěřitelně minimalistické pracovny

Minimalistický styl je velmi inspirativní a získává si srdce čím dál více osob. Jeho jednoduchost se totiž projevuje i na naší lepší koncentraci, když například pracujeme v takovém prostředí, které není plné rušivých doplňků. Někteří ale pojem minimalismu dotáhli do ještě většího extrému, díky čemuž vám dnes můžeme představit skutečně bravurně stylizované pracovny.

pracovna
Zdroj: digsdigs.com

Stále populární minimalismus

Pokud by vás zajímalo, proč jsou minimalisticky zařízené pracovny v poslední době tolik populární, odpovědí by bylo několik. Hlavním důvodem je, jak už jsme uvedli, že takové pracovny neobsahují žádné zbytečné dekorace a lapače prachu, který by během práce jen rozptylovaly. Naopak je minimalistický styl založen na jednoduchosti, tedy například na vašem pracovním stole by nemělo být nic, co k práci nepotřebujete. A všichni víme, že uklizený stůl je základem úspěchu.

pracovna

Co je pro tento styl typické

Dominantní barvou minimalistických pracoven je bílá, a to především z toho důvodu, že z ní vyzařuje klid, čistota a jednoduchost. Do kombinace se k ní přibírá barva černá a odstíny šedé. Tyto barvy spolu vytváří zajímavý kontrast, takže vaše pracovna bude i bez zbytečně pestrých dekorací vypadat svěže. Hojně se využívá také barva přírodního dřeva, které vypadá velmi elegantně. Minimalistické pracovny jsou zkrátka místem pro ty, kteří potřebují pro svoji práci klid a dostatek koncentrace.

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna
Zdroj: digsdigs.com